w

5 najgorszych rzeczy, które robisz SAMEJ SOBIE

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Każdy z nas chce być dobrze i życzliwie traktowany przez otoczenie. Kiedy jesteśmy doceniani i szanowani czujemy się lepiej i mamy siłę na pokonywanie swoich słabości. Niewielu z nas skupia się jednak na tym jak jest traktowany przez… samego siebie.

Istnieją zachowania, które działają destrukcyjnie na nasze życiowe plany i poczucie szczęścia. Sprawdź, jakie rzeczy sprawiają, że krzywdzisz samą siebie!

Mówisz o sobie w negatywny sposób

Jeśli w towarzystwie innych osób masz w zwyczaju mówić o sobie w samych negatywach, popełniasz duży błąd. Najprawdopodobniej towarzyszący ci ludzie nie zwróciliby uwagi na twoje wady lub pomyłki. Kiedy jednak sama o nich mówisz, w idealny sposób skupiasz uwagę rozmówców na swoich słabych stronach.

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Udajesz kogoś, kim nie jesteś

Chcąc zyskać sympatię otoczenia lub podbudować swoje ego, kreujesz się na osobę, którą tak naprawdę nie jesteś. Być może osiągasz w ten sposób pewne profity, jednak w dłuższej perspektywie wiele na tym tracisz.

Zaczynasz otaczać się osobami, które cenią stworzoną przez ciebie postać, a oddalasz się od tych, z którymi połączyłoby cię prawdziwe porozumienie.

Poświęcasz się dla niewłaściwych osób

Tkwisz w jednostronnych relacjach, których nie potrafisz zakończyć mimo ciągłego cierpienia i poczucia rozczarowania. Jeśli poświęcasz swój czas i energię na przyjaźnie bądź bliskie związki, które przysparzają ci sporo bólu, codziennie oddalasz się od możliwości zaznania życiowego szczęścia.

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Bezkrytycznie ufasz swoim autorytetom

Swoje opinie budujesz na podstawie tego, co myślą i mówią ważne dla ciebie osoby. Bezkrytyczne przyjmowanie poglądów autorytetów sprawia, że gubisz się w tym, kim naprawdę jesteś. Słuchając rad i opinii innych zagłuszasz również swoją intuicję, która wielokrotnie najlepiej wie co jest dla ciebie najlepsze.

Nie skupiasz się na życiu „tu i teraz”

Mocno sobie szkodzisz skupiając swoje myśli głownie wokół tego co było lub będzie. Jeśli twoje życie to rozpamiętywanie przeszłości lub ciągłe planowanie i czekanie na „lepsze jutro”, odbierasz sobie szansę na cieszenie się teraźniejszością. Umyka ci wiele pięknych chwil, które bezpowrotnie mijają.

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ