w

5 najgorszych rzeczy, które robisz SAMEJ SOBIE

Każdy z nas chce być dobrze i życzliwie traktowany przez otoczenie. Kiedy jesteśmy doceniani i szanowani czujemy się lepiej i mamy siłę na pokonywanie swoich słabości. Niewielu z nas skupia się jednak na tym jak jest traktowany przez… samego siebie.

Istnieją zachowania, które działają destrukcyjnie na nasze życiowe plany i poczucie szczęścia. Sprawdź, jakie rzeczy sprawiają, że krzywdzisz samą siebie!

Mówisz o sobie w negatywny sposób

Jeśli w towarzystwie innych osób masz w zwyczaju mówić o sobie w samych negatywach, popełniasz duży błąd. Najprawdopodobniej towarzyszący ci ludzie nie zwróciliby uwagi na twoje wady lub pomyłki. Kiedy jednak sama o nich mówisz, w idealny sposób skupiasz uwagę rozmówców na swoich słabych stronach.

Udajesz kogoś, kim nie jesteś

Chcąc zyskać sympatię otoczenia lub podbudować swoje ego, kreujesz się na osobę, którą tak naprawdę nie jesteś. Być może osiągasz w ten sposób pewne profity, jednak w dłuższej perspektywie wiele na tym tracisz.

Zaczynasz otaczać się osobami, które cenią stworzoną przez ciebie postać, a oddalasz się od tych, z którymi połączyłoby cię prawdziwe porozumienie.

Poświęcasz się dla niewłaściwych osób

Tkwisz w jednostronnych relacjach, których nie potrafisz zakończyć mimo ciągłego cierpienia i poczucia rozczarowania. Jeśli poświęcasz swój czas i energię na przyjaźnie bądź bliskie związki, które przysparzają ci sporo bólu, codziennie oddalasz się od możliwości zaznania życiowego szczęścia.

Bezkrytycznie ufasz swoim autorytetom

Swoje opinie budujesz na podstawie tego, co myślą i mówią ważne dla ciebie osoby. Bezkrytyczne przyjmowanie poglądów autorytetów sprawia, że gubisz się w tym, kim naprawdę jesteś. Słuchając rad i opinii innych zagłuszasz również swoją intuicję, która wielokrotnie najlepiej wie co jest dla ciebie najlepsze.

Nie skupiasz się na życiu „tu i teraz”

Mocno sobie szkodzisz skupiając swoje myśli głownie wokół tego co było lub będzie. Jeśli twoje życie to rozpamiętywanie przeszłości lub ciągłe planowanie i czekanie na „lepsze jutro”, odbierasz sobie szansę na cieszenie się teraźniejszością. Umyka ci wiele pięknych chwil, które bezpowrotnie mijają.