w

3 prawdy na temat Śmiechu

Bez wątpienia śmiech to jedno z ciekawszych zjawisk jakie występuje w ludzkim organizmie. Śmiejemy się w różnych sytuacjach, nawet takich, które uznawane są za najmniej odpowiednie. Bez wątpienia bez śmiechu nie było radości.

To nieodłączny element codzienności, który sprawia, że możemy pokonywać przeróżne sytuacje… po prostu je wyśmiewają! Oto zestawienie trzech bardzo ważnych praw na temat śmiechu.

Śmiech rozluźnia

Na pewno pamiętasz sytuację w swoim życiu, kiedy nie pozostało nic innego jak zaśmiać się. Choć wydaje się to nielogiczne, to śmiech niesamowicie rozluźnia i sprawia, że zupełnie inaczej podchodzisz do wielu sytuacji z życia.

Śmiech potrafi pozwolić nam spojrzeć na sytuację z innej perspektywy, oczywiście jeśli nie jest wymuszony czy sztuczny to naprawdę potrafi odprężyć.

Śmiech to zdrowie!

Przede wszystkim wprowadza równowagę do życia. Dzięki niemu możemy odreagować. Dodatkowo śmiejąc się uwalniamy endorfiny, które bardzo pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Endorfiny zwane są inaczej hormonami szczęścia, więc od śmiechu już niedaleka droga do pełnego zadowolenia.

Śmiech jest nam potrzebny

Nie tylko aby rozładować napięcie czy zalać mózg falą endorfin, ale przede wszystkim ze względu na jego niezwykłą rolę w życiu towarzyskim czy społecznym. Śmiech zbliża do siebie ludzi, zachęca ich do chwil spędzanych wspólnie, pozwala na zawiązanie więzi.

Dowodem na to jest poczucie humoru – jeśli w tym zakresie odnajdziemy z drugą osobą wspólny język, to na pewno będzie to relacja niezwykle owocna i kompletna.