w

Ogień i woda, czyli skrajne temperamenty w związku

Serce nie sługa, a miłość nie wybiera – to prawda. Nie mamy wpływu na to, do kogo serce szybciej nam zabije i na kim skoncentrują się nasze myśli. Początki znajomości (zwłaszcza, jeśli zainteresowanie zostanie odwzajemnione) to czas różowych okularów, przez które nie widzi się różnic i wad. Co jeśli po czasie okaże się, że macie skrajnie różne temperamenty?

Ogień i woda w związku – trudności, jakie mogą was czekać

Ty preferujesz wypoczynek w SPA, on kocha szaleć na rowerze po górach. Twoja wymarzona sobota to seans filmowy w domowym zaciszu we dwoje, on z kolei woli wtedy wspinać się na ściance. Oczywiście może być odwrotnie: Ty jesteś typem towarzyskiej imprezowiczki, on to introwertyk i domator.

Na początku zawsze wydaje się, że “jakoś to będzie” i “dogadamy się”. Z czasem jednak pojawiają się tarcia związane właśnie ze sposobem spędzania czasu razem. Każde z was przeciąga na swoją stronę – Ty chcesz przekonać jego do swoich rozrywek, on Ciebie do swoich. Co z tego może wyniknąć? Sprzeczki i ewentualnie ustępowanie dla “świętego spokoju”.

Wychowanie dzieci

Jeśli będziecie mieć dzieci, mogą pojawić się również pewne problemy w wychowywaniu ich pod tym kątem. Konflikty będą się rodzić głównie na tle sposobów spędzania czasu przez dziecko – zwłaszcza, jeśli starsza już pociecha podziela rodzaj aktywności preferowany przez jedno z rodziców.

Jak znaleźć kompromis w związku i przy wychowaniu dzieci, gdy tak bardzo różnicie się temperamentami? Podstawą są szczere rozmowy. Nie namawiaj na siłę partnera do wspólnej aktywności w dziedzinie, której on wyjątkowo nie lubi. Jeśli Ty kochasz szaleć na desce surfingowej, a on nie – nie zmuszaj go. Nie oznacza to, że musisz rezygnować ze swoich przyjemności.

Zamiast zmuszać partnera do uczestnictwa w czymś, zabierz ze sobą koleżankę, która podziela Twoją pasję. Znajdźcie za to inną aktywność, którą lubicie razem!