w

Nigdy nie żałuj pójścia za głosem serca

Pójście za głosem serca czasem może wydawać się złudne. Na pewno doświadczyłeś wiele razy, że gdy dałeś się ponieść temu, co podpowiada serce, to potem żałowałeś. Może dlatego, że wplątałeś się w toksyczny związek albo wybrałeś pracę, która nie do końca dawała Ci spełnienia.

Okazuje się jednak, że nie powinniśmy nigdy żałować decyzji podjętych pod wpływem serca i poniżej wyjaśniamy dlaczego.

1# Jesteś gotowy na więcej

Ludzie, którzy podążają za głosem serca, są otwarci na więcej. Oczywiście zdarza się, że doświadczają wielu rozczarowań, ale potrafią wyciągać z nich wnioski na przyszłość.

2# Podejmowanie ryzyka jest lepsze niż żal, że czegoś się nie zrobiło

Podążanie za głosem serca bardzo często oznacza podejmowanie sporego ryzyka. Okazuję się jednak, że zdecydowanie lepiej jest wybrać to ryzyko niż w kółko żałować, że czegoś się w życiu nie zrobiło i zastanawiać bez końca co by było, gdyby.

3# Doświadczasz rozwoju osobistego

Nie uda nam się przeżyć swojego bez popełniania błędów. Osoba, która potrafi słuchać swojego serca i podejmować ryzyko pewnie popełnia tych błędów nieco więcej, ale najważniejsze to potrafić wyciągać z nich wnioski.

Jest to ważne, aby na przyszłość taki człowiek nie odrzucał głosu serca, ale jednocześnie na podstawie swoich doświadczeń potrafił obierać taką drogę, aby uniknąć wielu rozczarowań.