w ,

Nie popełniaj tych błędów zaraz po ślubie!

Początek małżeństwa zawsze jest miodowy. Nazywa się tak dlatego, że zaraz po ślubie małżonkowie są pod wpływem silnego zauroczenia, przeżywają jeszcze emocje związane ze ślubem oraz wspólne życie wydaję się być pozbawione problemów.

Tych problemów, które czyhają na młodych za chwilę i mogą wyrządzić dużą krzywdę na ich związku. Jeżeli już się pojawią, to prawdopodobnie będą to problemy typowe dla młodych małżeństw.

Poniżej przedstawiamy kilka najczęstszych błędów, jakie popełniają młode małżeństwa.

Zrywasz kontakt z innymi ludźmi

Może tak się zdarzyć, że zaraz po ślubie Ty i Twój małżonek chcecie spędzać cały wolny czas tylko ze sobą. Nie postępujcie jednak w ten sposób. Relacje, które macie z innymi przyjaciółmi są równie ważne. Poza tym jest naprawdę dobrze pobyć trochę oddzielnie.

Masz nadzieję, że Twój partner się trochę zmieni

Nic z tego. Takim, jakiego go poślubiłaś, zostanie do końca Waszego małżeństwa.

pixabay.com

Unikasz kłótni

Będziesz miał ochotę za wszelką cenę unikać sytuacji, które mogą prowadzić do kłótni, aby nie zakłócić miodowego czasu w Waszym małżeństwie. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie. Prędzej czy później dojdzie między Wami do wymiany zdań i będziecie musieli stawić temu czoła.

Ukrywasz swoje uczucia

Nie ukrywaj swoich uczuć przed małżonkiem. Zawsze mów otwarcie o ty co Cię boli lub sprawia radość.

Od razu staracie się o dziecko

Nie poddawajcie się presji powiększania rodziny. Macie na to czas. Wykorzystajcie go na budowanie wzajemnej więzi bez dodatkowych stresów i odpowiedzialności.

Nie planujecie wydatków razem

Zarządzanie pieniędzmi w małżeństwie, powinno być pracą zespołową. Wiele małżeństw się rozpada z powodu konfliktów o pieniądze. Zacznijcie więc wspólne życie z dobrze rozplanowanym budżetem.