w

„Nic mi się nie udaje!” Dlaczego brakuje tobie powodzenia w życiu?

Spoglądasz na życie otaczających Cię ludzi i wydaje Ci się, że wszyscy wokół mogą poszczycić się większymi sukcesami, niż Ty? Oszałamiająca kariera, świetna figura lub udane życie rodzinne. Istnieje wiele aspektów, których możesz zazdrościć osobom z bliższego lub dalszego otoczenia.

fot. pixabay

Jeżeli ten opis jest Ci znany i niejednokrotnie narzekałeś, że nic Ci się nie udaje, najwyższy czas, aby przyjrzeć się powodom zaistniałej sytuacji. Jakie mogą być źródła braku powodzenia w życiu?

Negatywne podejście

Jednym z kluczowych powodów niepowodzeń w życiu jest nasze negatywne podejście. Zauważ, że ludzie sukcesu to ci, którzy wierzą w swoje działania i własne możliwości. Jeśli idziesz przez z życie z destrukcyjnymi przekonaniami na własny temat, a Twoim ulubionym zajęciem jest narzekanie – nic dziwnego, że nie zauważasz wokół siebie okazji do sukcesu. Postaraj się zmienić swoje podejście i skupić się na tym, za co już teraz możesz dziękować. Szybko zauważysz, że na tę samą sytuację można spojrzeć z zupełnie innej perspektywy, niż dotychczas.

Zbyt szybkie poddawanie się

Pamiętaj, że kiedy spoglądasz na życie innych ludzi, widzisz tylko wycinek ich codzienności. Możesz być pewien, że mało któremu człowiekowi wszystkie sukcesy spadają z nieba. Promienna osoba, która cieszy się szczęśliwym związkiem, lata temu mogła przejść przez szereg miłosnych niepowodzeń. Biznesmen z solidną poduszką finansową może mieć na swoim koncie wiele porażek, które jednak nie zatrzymały go przed wspinaniem się na szczyt. Źródłem Twoich życiowych niepowodzeń może być więc to, że zbyt szybko się poddajesz. W niemal każde działania wpisane są niepowodzenia i trudności.  Najważniejsze jest to, aby nie traktować ich jako sygnał do rezygnacji ze swoich starań. Wręcz przeciwnie – wszystkie porażki możesz przyjąć jako cenne lekcje, dzięki którym zdobywasz solidną dawkę wiedzy na przyszłość.

Nieznajomość samego siebie

Niezwykle częstym powodem niepowodzeń w życiu jest również to, że ludzie… nie wiedzą, czego tak naprawdę od życia chcą. Pragną zmienić pracę, ale zupełnie nie wiedzą, czym chcieliby się zająć. Marzą o spokojnym i trwałym związku, a nagminnie wiążą się z toksycznymi osobami, z którymi tworzą burzliwe i krótkotrwałe relacje. Ważnym krokiem, aby cieszyć się powodzeniem w różnych sferach swojego życia jest zatem zadanie sobie pytania, co tak naprawdę chcesz osiągnąć. Czy finansowy sukces jest tym, w imię czego jesteś w stanie poświęcić wiele miesięcy lub lat wytężonej pracy? Czy naprawdę do szczęścia jest Ci potrzebna obecność drugiej osoby, czy może jest to tylko sposób na uciszenie Twoich problemów? Kiedy odkryjesz swoje prawdziwe cele i na nich skupisz swoją uwagę, narzekanie na brak powodzenia w życiu może stać się dla Ciebie już tylko zamierzchłą przeszłością.