w

6 sygnałów, które mówią, kiedy lepiej się rozstać

Czasami, gdy związek przechodzi kryzys, warto spróbować o niego walczyć. Niekiedy jednak pojawiają się sygnały i okoliczności, które przemawiają za zakończeniem relacji. Gdy nie masz w kimś oparcia i przestaje być dla ciebie partnerem, może warto się zastanowić, co jest dla ciebie dobre… Oto sygnały, które mówią o tym, kiedy lepiej się rozstać.

kiedy lepiej się rozstać
Fot. Pexels.com

Kiedy lepiej się rozstać? 6 sygnałów

W związku popełniamy błędy, które możemy próbować naprawić. Jednak trzeba też być realistą i umieć przyznać, że rozstanie może okazać się lepszym rozwiązaniem. Te 6 oznak to istotne wyznaczniki.

1. Nierozwiązane konflikty

Coraz częstsze kłótnie to nie wszystko. Najgorzej, gdy w partnerach nie ma już chęci do tego, żeby rozwiązywać problemy i zapobiegać konfliktom. To znak, że oboje tak naprawdę ciążą ku rozpadzie związku.

2. Brak zaufania

Kiedy partnerzy sobie nie ufają, to nie znaczy tylko, że podejrzewają siebie o zdradę. To także sytuacje, w których czują, że nie mogą na sobie polegać, i nie mają pewności, czy druga osoba zachowa się lojalnie, czy wystawi do wiatru. Zaufanie jest filarem związku, a bez niego wszystko się sypie.

3. Nieudana komunikacja

sygnały że lepiej się rozstać
Fot. Pexels.com

Cechą dobrze dobranych par jest to, że dbają o zdrową i przejrzystą komunikację. Potrafią mówić o swoich potrzebach, wyrażać emocje, ale też okazują empatię i zrozumienie. Wiedzą też, że rozmowa nie polega tylko na wymianie informacji, bo żeby podtrzymać więź, musimy być ze sobą blisko nie tylko fizycznie, ale też emocjonalnie i intelektualnie.

4. Niechęć do relacji intymnych

Pogorszenie relacji intymnych nie zawsze musi być jednoznacznym objawem rozpadu relacji. Ale jeśli nie rozwiążemy tego problemu, jeśli nie będziemy szukali jego przyczyny, to prędzej czy później może to zaważyć o przyszłości związku.

5. Obojętność i unikanie

Istotnym sygnałem, że ze związku nic już nie będzie i lepiej się rozstać, jest obojętność. Kiedy partner nie wzbudza w nas już żadnych emocji, nawet negatywnych, najwyraźniej przestał dla nas cokolwiek znaczyć. Konsekwencją jest też unikanie przebywania z nim.

6. Brak szacunku

Ostatni sygnał to brak szacunku, który przejawia się przekraczaniem granic, lekceważeniem i obrażaniem. Nie liczymy się z uczuciami innej osoby i traktujemy ją, jakby była gorsza. Brak szacunku jest przeciwieństwem miłości i nie ma sensu ciągnąć takiego związku.

Kiedy lepiej się rozstać – podsumowanie

Nie każdy związek da się uratować. Bywa, że jesteśmy skazani na porażkę. Trzeba jednak patrzeć na to, jako na pewną szansę. Zawsze zyskujemy bowiem możliwość zrealizowania szczęśliwego związku, o który warto walczyć, z kimś innym.