w

3 najważniejsze nawyki ludzi sukcesu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego ludzie o podobnych umiejętnościach mają zupełnie różne osiągnięcia? Co sprawia, że jedni nieustannie napotykają na przeszkody, podczas kiedy inni pną się po szczeblach kariery? Odpowiedź tkwi w prezentowanych przez nich cechach osobowości oraz codziennych nawykach.

Ludzie, którzy kolejno realizują stawiane przez siebie cele, zazwyczaj są do siebie podobni pod pewnymi względami. O jakich kwestiach mowa?

Skupianie się na mocnych stronach

Człowiek, który ma szansę odnieść w życiu sukces, to ten, który potrafi dostrzec swój potencjał. Mimo świadomości swoich wad i ograniczeń, nie przywiązuje do nich większej wagi, niż jest to konieczne. Zamiast tego skupia całą swoją energię na poszukiwaniu obszarów, w których jest dobry i które sprawiają mu przyjemność. Podsumowując – ma bardzo małą skłonność do użalania się nad sobą, za to olbrzymią umiejętność rozwijania swoich mocnych stron.

Rezygnacja z nadmiernego analizowania

Czasem zdarza się, że człowiek, który posiada świetne predyspozycje do osiągnięcia sukcesu, utknął w życiowej stagnacji. Co więcej, może on być świadomy własnych atutów i absolutnie nie prezentować postawy cierpiętnika. Dlaczego więc stoi w miejscu? Często problemem w takim przypadku jest zbyt duża skłonność do analizowania i rozkładania wszystkiego na czynniki pierwsze. Ludzie, którzy osiągają swoje cele, prezentują styl zachowania nazywany stylem skoncentrowanym na działaniach.

Oczywiście nie podejmują decyzji pochopnie i potrafią długo przygotowywać się do własnych przedsięwzięć, jednak nigdy nie poświęcają na to więcej czasu, niż jest to konieczne. Długotrwałe rozmyślanie i przejmowanie się każdym detalem jest im całkowicie obce.

Traktowanie porażki jako życiowej lekcji

Co robi zdecydowana większość osób po doświadczeniu osobistej porażki? Wpada w podły nastrój, zastanawia się nad sensem swoich działań lub traci motywację do pracy. Wbrew pozorom ludzie sukcesu wcale nie są wolni od tego typu zachowań. Elementem, który odróżnia ich od reszty jest natomiast szybkie poradzenie sobie z trudnymi emocjami. Zamiast zamykać się w sobie, osoby te zastanawiają się… jakie korzyści mogą wynieść z przeżytej porażki. Traktują niepowodzenia jako niezwykle cenną lekcję.

Posiadanie powyższych nawyków sprawia, że człowiek idzie przez życie jak burza i kolejno realizuje to, co sobie zaplanował. Czy jest to oszałamiająca kariera? Niekonieczne. Sukces dla każdego może mieć odmienną definicję.