w

Jak dobrze rozpocząć Nowy Rok?

Stary rok z każdą godziną odchodzi coraz bardziej w niepamięć. Pełni optymizmu i nowej energii czekamy na kolejny. Temu oczekiwaniu towarzyszą najczęściej postanowienia noworoczne. Więcej aktywności fizycznej, zmiana nawyków żywieniowych, wdrożenie nowych nawyków…

Kto z nas choć raz nie robił sobie ambitnych planów na nadchodzący rok? Postanowienia to jednak nie wszystko. Podstawą udanego wejścia w nowy rozdział jest zostawienie za sobą problemów i sytuacji, które nas osłabiają i zaprzątają myśli.

Jak dobrze rozpocząć Nowy Rok?

wiek psychiczny
Fot. Pexels.com

Spal mosty z toksycznymi ludźmi

Postanowienia postanowieniami, jednak pamiętaj, że tym, co daje najwięcej siły (ale także ją odbiera w największym stopniu!) są ludzie, których mamy w swoim otoczeniu.

Przełom roku to świetny moment na to, by zostawić za sobą wszystko to, co nam ciąży – czyli między innymi toksycznych ludzi. Zamiast dawać energię, odbierają ją. Zamiast motywować, podcinają skrzydła. Nie zabieraj ich w podróż w nowy rozdział życia – nie tylko nie są Ci w nim potrzebni, ale wręcz będą przeszkadzać.

Doprowadź do końca zaległe sprawy

Druga kwestia, która podświadomie bardzo obciąża umysł, to niedokończone sprawy. Im więcej drobnych, ale istotnych kwestii, tym większe wrażenie chaosu i bałaganu trudnego do opanowania. Nie wchodź z tym bagażem w nowy rok. Im więcej spraw zamkniesz w starym roku, tym lżejszy umysł i większa gotowość na podjęcie nowych wyzwań.

Odnów kontakty z tymi, na których Ci zależy

W codziennej gonitwie nie mamy czasu dla samych siebie, a tym bardziej dla innych. Dlatego często wiele relacji, w tym niegdyś bliskich, ucierpiało. Zanim wkroczysz w Nowy Rok, odnów kontakty z tymi, na których Ci zależy. Czasem wystarczy jeden telefon czy wiadomość z propozycją spotkania, by wróciły stare, dobre czasy. A wraz z nimi wraca uśmiech i dobra energia!