w

Miłość, która okazała się pomyłką. Co wnosi w twoje życie rozstanie i jakie lekcje możesz z niego wyciągnąć?

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Po nieudanym związku wiele osób narzeka na stracony czas i zszargane nerwy. Zamiast stale rozdrapywać rany i mieć żal do losu, zdecydowanie lepiej jest zastanowić się, jakie życiowe nauki możesz zaczerpnąć z bolesnego rozstania. Warto uzmysłowić sobie, że kłopoty, których doświadczamy w swoim życiu, w dużej mierze przyczyniają się do kształtowania tego, kim jesteśmy.

Co wnosi w twoje życie rozstanie i jakie lekcje możesz z niego wyciągnąć?

Znajomość swoich potrzeb

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, czego chcemy od związku, dopóki nie doświadczymy pewnego rodzaju braku. Być może nie byłaś świadoma, że w miłości potrzebujesz wiele bliskości lub wręcz przeciwnie – dobrze się czujesz, kiedy możesz dawać wyraz swojej autonomii i masz swoją własną przestrzeń. Nieudany związek może dobitnie pokazać ci bez czego absolutnie nie zaznasz szczęścia w miłości.

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Poznanie cech, których nie jesteś w stanie zaakceptować

Wiedza na temat tego, czego oczekujemy od związku przychodzi dopiero z czasem i może być trudna do odkrycia. Po miłosnym rozczarowaniu nie powinnaś mieć jednak problemu z odkryciem cech, których nie jesteś w stanie zaakceptować. Jeśli rozstałaś się z partnerem, bo ciążyła ci jego nieodpowiedzialność, nadmierna beztroska lub brak ambicji, otrzymałaś lekcje na temat typu osobowości, który zdecydowanie nie jest dla ciebie.

Doświadczenie własnej siły

Jak to mówią „co nas nie zabije to nas wzmocni”. Tę prawdę możesz odkryć na nowo po emocjonalnym przepracowaniu rozstania. Mimo że miłosne rozczarowanie może być naprawdę bolesne i czasem potrzeba wiele tygodni, aby się z niego otrząsnąć, po wszystkim możesz poczuć prawdziwą siłę. Pokonałaś bowiem przeszkodę, która wcześniej wydawała ci się nie do udźwignięcia.

Dostrzeżenie prawdziwie przychylnych ci ludzi

Rozstanie z partnerem niejednokrotnie weryfikuje wiele znajomości, zwłaszcza w sytuacji, kiedy mieliście sporo wspólnych przyjaciół. Prawdziwie przychylni ci ludzie nie odwrócą się jednak od ciebie w trudnych chwilach. Otrzymasz wsparcie od tych osób, którym zależy na twoim szczęściu i zarazem lekcję, pokazującą które z twoich przyjaźni są warte uwagi.

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ