w

3 rzeczy, za które możesz być wdzięczna swojemu eks!

Każde rozstanie boli – tym bardziej, im dłuższy był staż związku. Czasem relację da się jeszcze reanimować i poskładać, czasem jednak koniec jest definitywny z wielu powodów. Żałoba po związku jest nieunikniona, to naturalny element radzenia sobie z sytuacją i nie należy go pomijać.

Ważne jest jednak, by nie utonąć w rozpaczy – to do niczego nie prowadzi. Każda relacja czegoś uczy. Nawet więc jeśli to Twój eks ponosi winę za rozpad waszego związku, pamiętaj, że czegoś Cię nauczył. Za co możesz mu być wdzięczna?

fot. unsplash.com

Cierpliwość

Kiedy człowiekowi na kimś lub na czymś zależy, odnajduje w sobie pokłady cierpliwości, o które by się nie podejrzewał. W drugą stronę również to działa – zapewne spotkała was niejedna sytuacja, w której musiałaś wykazać się ogromną cierpliwością, by nie podjąć pochopnej decyzji, np. o rozstaniu.

Jakkolwiek by nie spojrzeć – cierpliwość to wartość dodana, którą bez wątpienia wyniosłaś z tego związku. Ta nowa (lub rozwinięta) umiejętność zostanie z Tobą już na zawsze.

Poznanie swoich potrzeb

Będąc z nim, zapewne odkryłaś wiele, jeśli chodzi o swoją osobę. Poznałaś siebie, zarówno pod względem potrzeb życiowych, jak i w sferze intymnej. To cenna lekcja na przyszłość, której, wchodząc w nową relację, nie musisz już odrabiać!

Dojrzałość

Niezależnie od tego, ile czasu z nim spędziłaś, w tym czasie ewoluowałaś. Byłaś coraz starsza, bogatsza o różne doświadczenia, stawałaś się coraz dojrzalsza. Im więcej trudnych sytuacji, przez które przeszliście razem, tym bardziej!