w

8 słów, które mogą zniszczyć Wasz związek

Wypowiadane słowa posiadają ogromną moc. Istnieją takie, które inspirują do działania, motywują i uzdrawiają, ale też takie, które w jednej krótkiej chwili rujnują wszystko, co do tej pory się osiągnęło. Poznaj zakazane słowa, które mogą zniszczyć Wasz wiązek. Potraktuj je jako zakazane i nigdy nie używaj bez wyraźnego powodu!

fot. unsplash.com

„Nigdy”

Słowo „nigdy” oznacza ostateczność, przekreślenie i zakończenie czegoś na dobre oraz pozostawienie bez nadziei na druga szansę. „Nigdy” nie daje szansy na kompromis i dobrą wolę. Zamyka drogę dla rozwoju i drastycznie odbiera przestrzeń w związku.

Zakazane słowa – „zawsze”

Z doświadczenia sama wiesz, że nic nigdy nie jest pewne i dane na „zawsze”. Jeśli ktoś używa tego słowa, to albo kłamie, albo jest zbyt pewny siebie. „Zawsze” jest jak „nigdy” – wywołuje podobne skutki.

„Ale”

„Ale” często używane jest podczas manipulacji lub negacji. To słowo wykorzystywane jest, aby zaprzeczyć wcześniej wypowiedzianym pozytywnym oświadczeniom. „Ale” podważa wiarygodność i zaufanie.

Zakazane słowa – wulgaryzmy

Wszelkiego rodzaju wulgaryzmy używane w rozmowie z drugą osobą, niezależnie, czy podczas kłótni, czy codziennej konwersacji, pokazują nasz brak szacunku do niej i pogardę. Wulgarne słowa i wyrażenia są nieprzyzwoite i obraźliwe.

„Żegnaj”

Grożenie odejściem, rozwodem lub rozstaniem to czysta manipulacja. Próbowanie wymuszania czegoś na partnerze przy pomocy gróźb i grania na emocjach jest po prostu poniżej krytyki. To patologiczne zagrania, które wymagają niwelowania ich w zarodku.

„Powinieneś”/”musisz”

Chyba nikt nie lubi, kiedy ktoś wydaje mu polecenia, zupełnie tak, jakby wiedział lepiej, co druga osoba powinna zrobić ze swoim życiem. Rozkazując komuś, pokazujemy swoje uczucie wyższości nad nim.

Wyrażenie oczekiwań

Wyrażanie oczekiwań, szczególnie tych niespełnionych, to domena każdej kłótni w związku. Tymczasem pokazywanie swojego zawodu oraz rozczarowania jedynie dołuje drugą osobę i nic dobrego nie wnosi. Zdecydowanie lepiej powiedzieć, co nam się podoba, co nas podnieca i za co kochamy tę drugą stronę.

Zakazane słowa – „nienawidzę”

To zdecydowanie poważniejsze słowo od „już Cię nie kocham”. Raz wypowiedziane zapada w pamięć i serce na długi czas.