w

Jak rozpoznać swoją bratnią duszę?

Spotykasz kogoś po raz pierwszy i już po kilku zamienionych zdaniach masz wrażenie, że znacie się od lat. Potem jest już tylko lepiej: tematy do rozmów wam się nie kończą, macie podobne poglądy w najważniejszych kwestiach, lubicie spędzać razem czas – nigdy się nie nudzicie.

Na spotkania zawsze pędzisz jak na skrzydłach i wiesz, że to będzie wspaniale spędzony dzień.

Znasz to uczucie? Ta osoba to Twoja bratnia dusza! Co jeszcze ją wyróżnia?

Ty zaczynasz zdanie, ona kończy

Znasz ten etap synchronizacji, gdy jedno z was zaczyna zdanie, a drugie je dokańcza i zawsze się ze sobą zgadzacie?

Jedno drugiemu potrafi przerwać w połowie wypowiedzi i wie, co druga strona chce powiedzieć. Albo znacie się już tak dobrze, albo nadajecie dokładnie na tej samej fali!
Nie boicie się swoich wzajemnych reakcji

Niezależnie od tego, czego dotyczy sytuacja, jesteś w stanie przewidzieć, jak druga strona zareaguje. Nie boisz się nawet wówczas, gdy coś zawalisz. W takim przypadku usłyszysz co najwyżej konstruktywną krytykę, ale nie awanturę czy wyrzuty!

Wiesz, że możesz na nią zawsze liczyć

Zdradziłaś, straciłaś pracę, zniszczyłaś relację z kimś innym, zupełnie niepotrzebnie zrobiłaś awanturę swojemu partnerowi – powód jest bez znaczenia. Jeśli tylko jest Ci źle, Twoja bratnia dusza wie, co Cię boli i jak Ci pomóc.

Nawet jeśli jesteś winna, zawsze otrzymasz od niej wsparcie (ale nie klepie Cię bezrefleksyjnie po ramieniu przytakując, że miałaś rację, jeśli jej nie miałaś).