w

Gdy rodzina partnera Cię nie lubi…

Powiedzenie mówi: nie jesteś zupą pomidorową, aby wszyscy Cię lubili. Jest w tym dużo prawdy: w życiu nie chodzi bowiem o to, by zadowolić każdego, to wręcz niemożliwe. Są jednak takie sytuacje, w których czyjaś antypatia może przysporzyć nieco trudności. Mowa o sytuacji, w której nie lubi lub nie akceptuje Cię rodzina Twojego partnera.

Z czym może się to dla was wiązać?

Rozerwanie

Teoretycznie nie żyjesz z rodziną partnera, a z nim samym i złośliwości ze strony teściów czy rodzeństwa nie powinny mieć większego znaczenia – w końcu liczy się to, co jest między wami. Jednak w praktyce to nie takie proste.

Każdy chciałby, aby rodzina akceptowała drugą połówkę. Jeśli tak nie jest i, co gorsza, wiąże się to z głośnym wyrażaniem tego zdania na głos lub wręcz odwodzeniem od tego związku, sprawa bardzo się komplikuje. Stawia partnera w sytuacji poniekąd konieczności wyboru w wielu sytuacjach: Ty albo rodzina.

Kłótnie

Można oczywiście próbować udawać, że nic złego się nie dzieje i spotykać się oraz rozmawiać normalnie. Jednak narastająca niechęć, a wręcz wrogość, prędzej czy później będzie prowadzić do konfliktów – dotyczących bezpośrednio tej sytuacji (głośna krytyka, podpuszczanie) lub spędzania wspólnie czasu (np. Święta).

Spędzanie czasu

Wspólne świętowanie w gronie, które, mówiąc delikatnie, nie pała do siebie sympatią, niewiele ma wspólnego z rodzinną i radosną atmosferą. Dzielenie się opłatkiem czy jajkiem i życzenia mogą być w tym przypadku dalekie od szczerych, a z każdym rokiem takie spotkania będą coraz większą nieprzyjemnością.

Wychowanie dzieci

Inna, równie ważna kwestia, to wychowanie dzieci. Jeśli poglądy Twoje i jego rodziny na ten temat znacznie się różnią, może to być kolejną przyczyną kłótni i pogłębiania konfliktu. W grę wchodzi również czas spędzany z dziadkami czy wujostwem – w sposób inny, niż preferujesz Ty czy partner.