w

Związek i media społecznościowe – czy to dobre połączenie?

Aktywność w mediach społecznościowych jest ważnym elementem życia wielu ludzi, którzy coraz częściej reprezentują różne pokolenia. Dzielimy się w ten sposób szczegółami z naszego życia i reagujemy na to, co dzieje się w życiu innych. Wśród tych wydarzeń są i te, które dotyczą naszych relacji miłosnych. Czy związek i media społecznościowe mogą rodzić jakieś problemy?

związek i media społecznościowe
Fot. Pexels.com

Związek i media społecznościowe w praktyce

Wielu osobom nie zależy specjalnie na ochronie swojej prywatności i chętnie się nią dzielą. Nowy związek, wspólne wakacje, zamieszkanie razem, zaręczyny, ślub, dalsze plany? Kiedy tylko wydarza się to w realnym życiu, natychmiast musi zostać opublikowane w tym wirtualnym.

Media społecznościowe to też narzędzie do prowadzenia gier towarzyskich. Śledzenia, kto z kim, a kto już z nikim, chwalenia się swoim związkiem i przedstawiania go w idealnym świetle. Tylko czy to nam służy?

Media społecznościowe zmieniają Twój związek

Intensywne oddawanie się aktywności w mediach społecznościowych wpływa na Twój związek i musisz mieć tego świadomość. Przede wszystkim naruszana jest nasza prywatność i intymność. Okazuje się, że coś, co byłoby zarezerwowane tylko dla partnera, wasze najcenniejsze chwile są dla wszystkich.

problemy w związku media społecznościowe
Fot. Pexels.com

Ostrzegawczym sygnałem powinno być przeglądanie platform społecznościowych podczas spotkań z partnerem. Gdy zaczynamy spędzać ze sobą mało czasu, mało ze sobą rozmawiać i jesteśmy mniej uważni na to, co się dzieje u drugiej osoby, to coś jest nie tak.

Media społecznościowe zmieniają Ciebie w związku

W mediach społecznościowych obcujemy z bardzo wyidealizowaną rzeczywistością. To powoduje, że zaczynają nas uwierać różne defekty, których przecież nie brak nikomu! Koncentrujemy się też bardziej na sobie i stajemy się egoistyczni.

Media społecznościowe mogą też potęgować zazdrość. Zaczynamy się zastanawiać, z kim partner tak chętnie czatuje i dlaczego polajkował zdjęcie swojej koleżanki z pracy.

A prawda jest taka, że zamiast koncentrować się na tym, jak wykreować swój związek w mediach społecznościowych, powinniśmy zastanowić się, jak o niego dbać w rzeczywistości. W przeciwnym razie szybciej, niż nam się zdaje, zmienimy status z „w związku” na „wolny”.