w

Dlaczego wybierasz niewłaściwych mężczyzn? 5 powodów, dla których źle lokujesz uczucia

Wiele razy byłaś w związku, ale za każdym nic z tego nie wychodziło? Zastanawiasz się, dlaczego inne Twoje koleżanki mogą wieść spokojne i poukładane życie u boku świetnego mężczyzny, a Tobie, chociaż o tym marzysz, ciągle się nie udaje? Podpowiadamy, jakie mogą być powody tego, dlaczego wybierasz niewłaściwych mężczyzn!

fot. pixabay.com

Za bardzo chcesz

Każda kobieta ma w swojej głowie swój ideał mężczyzny. Projektuje sobie nie tylko wygląd, ale też zachowania, a nawet wspólną przyszłość. Kiedy więc na jej horyzoncie pojawia się druga osoba, natychmiast staramy się przypisać jej lub dopasować do niej nasze fantazje. Szybko uznajemy go za wymarzonego. Dopiero z czasem dostrzegamy, jak bardzo się myliłyśmy. Do każdej relacji należałoby zatem podejść ze spokojem i zimnym umysłem.

Dlaczego wybierasz niewłaściwych mężczyzn? – Nie lubisz sama siebie

Niskie poczucie własnej wartości sprawia, że nie dopuszczasz do siebie myśli, że ktoś wartościowy i atrakcyjny mógłby się Tobą zainteresować. W konsekwencji odrzucasz najlepszych facetów i skupiasz się na tych, którzy wydają Ci się odpowiednią partią dla Ciebie. Zapamiętaj, że dopóki sama nie polubisz siebie, nie dasz na to szansy nikomu innemu.

Będziesz więc ciągle wchodzić w patologiczne relacje, w których Twój partner nie będzie Cię darzył odpowiednim szacunkiem, ponieważ sama go do siebie nie będziesz mieć!

Nie zamknęłaś przeszłości

Żadna nowa relacja nie będzie miała prawa powodzenia, kiedy w Twojej głowie cały czas będzie tlił się obraz poprzedniego związku. Wykorzystywanie kolejnej osoby, jako „klina” na smutek po rozstaniu to jeden z gorszych pomysłów, na jakie możesz w tym momencie wpaść.

Nie miałaś właściwego wzorca

Najczęściej ofiarami patologicznych relacji są kobiety, które wywodzą się z niepełnych lub dysfunkcyjnych związków. Nie miały one w dzieciństwie przedstawionego właściwego wzorca rodziny i związku i z tego powodu zupełnie, chociaż często podświadomie, same nie potrafią takiego stworzyć.

Dlaczego wybierasz niewłaściwych mężczyzn? –

Boisz się samotności

Z obawy przed samotnością i zbyt długim pozostawaniem w statusie singla kobiety potrafią decydować się na wiele kompromisów, również tych w doborze kolejnego partnera lub co gorsza – powrotów do starych i nieudanych relacji. Charakteryzuje to najczęściej panie, które mają na tyle niskie poczucie własnej wartości, że spełnienia i szczęścia poszukują w drugiej osobie.

Zdecydowanie nie jest to właściwą drogą. Najpierw pokochaj siebie, abyś mogła stworzyć udaną relację!