w ,

Dlaczego wszyscy tak bardzo pragną miłości, nawet jeśli nie wierzą, że istnieje?

Jest wiele powodów, dla których tak bardzo pragniemy miłości.

Zakochiwanie się w kimś jest bardzo emocjonujące oraz ekscytujące. Jeśli na początku zaczynasz się z kimś spotykać, a po jakimś czasie odczuwasz dreszcze, ciekawość, czujesz, że pasujecie do siebie, zaczynasz za nią tęsknić i nie możesz doczekać się kolejnego spotkania to nawet jeśli kiedyś zostałeś zraniony, to czujesz, że i tak chcesz zaangażować się w nowy związek.

Ludzie posiadają cztery podstawowe potrzeby psychologiczne. Zakochanie sprawia, że te wszystkie potrzeby są zaspokajane.

To, co nas popycha ku drugiemu człowiekowi, może stać się też istotą naszego cierpienia, kiedy zaufamy i zakochamy się w niewłaściwej osobie. Dzieje się tak dlatego, że kiedy emocje biorą górą, pewne komórki naszego mózgu zostają wyłączone, dlatego nie zawsze potrafimy dobrze ocenić sytuację.

Potrzebujesz poczuć duchową więź, aby być pewnym.

Każdy człowiek posiada cztery aspekty swojej osobowości: umysłową, emocjonalną, fizyczną i duchową. Wielu ludzi zapomina o tej duchowej lub kojarzy ją wyłącznie z religią. Nasz duchowy aspekt polega na odnalezieniu swojego wnętrza, na tym, aby zrozumieć siebie i żyć w zgodzie i harmonii z samym sobą.

Bycie pewnym jest również potrzebą, która chce być zaspokojona.

To jest jeden z powodów, dlaczego ludzie zdradzają, a jednak decydują się pozostać w małżeństwie.
Bycie pewnym, zanim wejdziesz w nowy związek, pozwoli Ci wejść w ten związek z odpowiednim zaangażowaniem i pomoże go zbudować na solidnych fundamentach.