w

Jak pokonać lęk i powiedzieć to, co naprawdę masz do powiedzenia.

Jak w końcu przestać się bać i powiedzieć to, co naprawdę masz do powiedzenia.

Świat czeka na Twoje słowa

Odwaga – wg. Google to „robienie czegoś pomimo tego, że się tego boisz”. Niestety nie jest to łatwe. Wszystkie nasze lęki czy to te racjonalne, czy też nie powstrzymują nas często od działania.

Strach jest paraliżujący

Lęk przed byciem odrzuconym, wyśmianym, samotnym. Lęk przed byciem niekochanym to wszystko wyrządza nam ogromną krzywdę i uniemożliwia działanie. Uświadomienie sobie tego, co powstrzymuje nas od działania i oswojenie strachu jest pierwszym krokiem, jaki możemy zrobić, aby przestać się bać.

Czy kiedykolwiek podjąłeś jakąś decyzje pod wpływem strachu?

Nie zadałeś jakiegoś ważnego pytania, bo się bałeś, nie zmieniłeś pracy, bo znowu się bałeś, a może zdecydowałeś się pozostać w nieszczęśliwym związku, bo bałeś się go zakończyć. To wszystko są właśnie decyzje, którymi kieruje nasz strach.

To, że coś wydarzyło się raz, a może nawet kilka razy, naprawdę nie znaczy, że znowu się powtórzy

Jedyny sposób, aby wymknąć się z pułapki, jaką na nas zastawia nasz strach, jest zmierzyć się z nim i pomimo wszystko zaryzykować. Znajdź w swojej sytuacji, choć odrobinę nadziei i trzymaj się tych faktów, które przemawiają pozytywnie. Zrób coś, czego się boisz, a na końcu może okazać się to dla Ciebie bardzo dobrym doświadczeniem.