w

Czy jesteś czarną owcą w swojej rodzinie?

Może czujesz się dziwnie, kiedy przebywasz wśród najbliższych i każde spotkanie w gronie rodziny sprawia, że nie czujesz się komfortowe i starasz się za wszelką cenę unikać takich spotkań? Żyjesz w przeświadczeniu, że jesteś tą tak zwaną „czarną owcą” a z Twoimi bliskim nie za wiele Cię łączy.

Zastanawiałeś się kiedyś na tym co właściwie oznacza bycie „czarną owcą” w rodzinie? Czy to oznacza, że inni nie akceptują nas takimi jakimi jesteśmy? Jakie cechy charakteru czy zachowania zmuszają Cię do myślenia o sobie w kategorii „czarnej owcy”?

fot. pexels.com/KoolShooters

Czytając dalej dowiesz się jakie cechy charakteryzują „czarną owcę”, może wcale nią nie jesteś?

Wyglądasz inaczej

Masz wrażenie nie jesteś podobny do nikogo w rodzinie a dalsi krewni żartują sobie czasem, że jesteś dzieckiem listonosza. Zdarza się, że odnosisz wrażenie, że twoi rodzice czasami zastanawiają się czy przypadkiem ktoś Cię w szpitalu nie podmienił.

Masz inne poglądy religijne

Zwłaszcza, jeżeli pochodzisz z mocno wierzącej rodziny, jednak sam w swoim życiu nie wyznajesz żadnej religii ani nie żyjesz jej zasadami. W tym wypadku możesz być pewien, że jesteś „czarną owcą” a Twoi bliscy i dalecy krewni na pewno dają Ci to odczuć na każdym kroku.

Nie masz bliskich relacji w rodzinie

Być może Twoja rodzina jest duża, masz dużo krewnych, siostry i braci a jednak nie masz z nikim bliższej relacji i bardzo trudno Ci ją nawiązać.

Twoja ścieżka zawodowa jest zupełnie inna

Pochodzisz z rodziny lekarzy, prawników lub Twoi rodzice od lat prowadzą rodzinną firmę, której w ich założeniu, Ty miałeś być częścią. Jednak to były tylko plany Twoich rodziców, ponieważ wyłamałeś się i wybrałeś zupełnie inną drogę na której jesteś szczęśliwy. To szczęście jest niestety często wyśmiewane na spotkaniach rodzinnych, których za wszelką cenę chcesz unikać.

Nie macie ze sobą nic wspólnego

Cały czas odczuwasz wrażenie, że jesteś po prostu inny. Nie masz takich samych zainteresowań jak reszta rodziny, nie bawią Cię ich żarty, czujesz, że nie masz ze swoimi krewnymi totalnie nic wspólnego.

Odnosisz sukcesy

Być może jest zupełnie na odwrót niż to o czym pisaliśmy wcześniej. Może pochodzisz z biednej, rodziny a Twoim krewnym brakuje wykształcenia, za to Ty jako pierwszy i jedyny odniosłeś sukces.

Nie wiesz o tym, ale jesteś podziwiany

No dobrze, powiedzmy, że spełniasz większość kryteriów na bycie „czarną owcą” w rodzinie. I co z tego? Nawet nie wiesz, że i tak większość Twoich krewnych tak naprawdę Cię podziwia. Za to, że nie skupiasz na tym co powiedzą lub pomyślą o Tobie inni tylko żyjesz swoim życiem. Za odwagę, którą masz nie musisz przepraszać.