w

Codzienne nawyki, które mogą zniszczyć Wasz związek!

Związku bardzo często nie niszczą radykalne rzeczy, jak np. zdrada. Zazwyczaj na upadek danej relacji mają wpływ drobne rzeczy. Pojedynczo może nie miałyby aż takiego znaczenia, ale po zsumowaniu okazuje się, że to właśnie one położyły nasz związek. Zwróć uwagę na codzienne nawyki, które mogą pogorszyć twoją relację. Wydają się małe groźne, ale…

Ciągłe spoglądanie na telefon

Obrazki przedstawiające teoretycznie bliskich sobie ludzi, na których każdy spogląda w swój telefon, są nagminne. Rzeczywiście tak wygląda coraz więcej randek i codziennych chwil w relacjach. Zresztą nawykowe „siedzenie w telefonie” wpływa negatywnie nie tylko na relacje, ale hamuje nas w rozwoju, bo zabiera czas, którego nikt nam już nie wróci.

W kwestii związkowej także – szanujmy każdą wspólną chwilę. Czy rzeczywiście ponowne scrollowanie Instagramu ma tak duży sens?

Zostawianie za sobą bałaganu, szczególnie gdy drugiej osobie zależy na porządku

W związkach często bywa tak, że jedna strona jest bardziej „porządnicka”, a druga mniej. Mogłoby się wydawać, że ciężko to pogodzić, ale jak najbardziej jest to możliwe. Jeżeli jednak jedna połówka zostawia po sobie bałagan przy codziennych czynnościach (zachlapane lustro, brudna wanna, brudne naczynia itd.), to nie jest w porządku. Szczególnie gdy drugiej osobie zależy na porządku.

Używanie obraźliwych słów w stosunku do drugiej osoby

Brzmi absurdalnie – w związku przecież nie może być mowy o stosowaniu jakiejkolwiek formy przemocy. Czasem jednak ludzie mają tendencję do używania obraźliwych słów, np. w żartach albo w kłótniach. Nie uważają tego za nic złego – mówią tak z przyzwyczajenia, a nie dlatego, że naprawdę tak o kimś myślą. Warto zerwać z tym nawykiem.

Spóźnianie się na spotkania i nie tylko

Podobno, gdy ktoś się spóźnia, to oznacza, że nie wykazuje szacunku do osoby, z którą się umówił. Coś w tym jest. O ile pojedyncze spóźnienie nie ma większego znaczenia, tak nagminne przychodzenie za późno na spotkania nie jest w porządku. Ciągłe spóźnianie się czy to na randki czy na obiad, który przygotowała w domu druga połówka, wpływa w dłuższej perspektywie czasu bardzo negatywnie na związek.

Warto by te codzienne nawyki spróbować zredukować. Nie tylko dla dobra związku, ale też dla dobra nas samych.