w

Szansa na nową relację? Podejdź do tego na spokojnie…

Masz za sobą kilka związków, jednak żaden nie okazał się na tyle poważny, byś trwał/trwała w nim do dzisiaj?

To wcale nie oznacza, że kolejny też się nie powiedzie. Po kilku nieudanych relacjach strach przed odrzuceniem zazwyczaj się zwiększa. A poczucie własnej wartości spada. I te wciąż nawracające pytania typu: „Może to ze mną coś jest nie tak?” albo bardziej dosadne: „Co robię źle, że kolejny związek się nie udał?”. Być może faktycznie warto zmienić niektóre zachowania, które powielasz na początku relacji.

Warto podejść do tego na spokojnie, bez oceniania siebie w kategoriach „jestem beznadziejny/beznadziejna”, bo znowu nikt mnie nie chce. Szansa na nową relację, bardzo udaną, jest ogromna!

Mężczyzna
Fot. Pexels.com

Daj sobie czas – brzmi banalnie, ale…

Gdy wchodzisz w nową relację, daj sobie czas na to, aby ta się rozwinęła i weszła na bardzo poważne tory. Może za bardzo liczysz na to, że motyle w Twoim brzuchu rozpędzą się na dobre, a namiętność wejdzie na wyżyny?

Pamiętaj, że druga strona może mieć inne oczekiwania – chce działać powoli, bo np. w przeszłości przeżyła zbyt dużą traumę związaną z rozpadem związku. Być może chcesz za szybko i za bardzo – pomyślałeś/aś o tym?

Nie planuj jeszcze przyszłości, nawet w luźnych rozmowach

Kolejna udana randka, a Ty w rozmowach, nawet tych z pozoru swobodnych i luźnych, wtrącasz wspólne plany na przyszłość? To może wystraszyć. Na takie rozmowy przyjdzie czas.

Kobieta
Fot. Pexels.com

Nie oczekuj ciągłego kontaktu

Super randka i już wizja pięknego związku? W marzeniach nie ma nic złego, tym bardziej jeśli widać, że jest chemia i szansa na coś więcej. Nie osaczaj jednak tej drugiej osoby ciągłym kontaktem czy to poprzez rozmowy telefoniczne czy pisanie wiadomości.

Druga strona może poczuć się zbyt przytłoczona. A jeśli nie kontaktuje się z Tobą tak często, jakbyś tego oczekiwał/oczekiwała, to nie znaczy, że jej nie zależy. Ma swój tryb życia, swoje sprawy, może też nie czuć potrzeby ciągłego kontaktu. To wcale nie oznacza, że nie myśli.

Do nowej relacji podejdź na spokojnie. Będzie trudno? Być może, ale grunt to Twoje nastawienie. Nie zakładaj też, że na pewno znowu zostaniesz odrzucona/odrzucona. Nie programuj swojej przyszłości – myśl pozytywnie 🙂

Zobacz także: 5 mitów, które mogą doprowadzić do upadku związku