w

Nie wiesz, co robić ze swoim życiem

Przedstawiamy kompletny, krótki poradnik co robić, jeżeli czujemy, że kompletnie nie wiemy co dalej zrobić ze swoim życiem. Nie jest on bardzo skomplikowany, wystarczy, że zastosujesz się do naszych rad i będziesz robić wszystko po kolei.

Napisz plan działania i wyznacz swoje cele

Nie możesz pozwolić sobie na siedzenie na kanapie i patrzenie na to jak życie przecieka Ci przez palce. Musisz wziąć sprawy w swoje ręce i wyznaczyć sobie po kolei cele, jakie chcesz, osiągną w życiu. Jeżeli wyznaczysz sobie, zamierzone cele, łatwiej będzie Ci je osiągnąć i zwiększyć swoją motywację do działania.

Żyj chwilą obecną i działaj

Jest jedna rzecz w życiu, nad którą mamy kontrolę, to teraźniejszość. Ty tutaj decydujesz, co będzie się działo. Naucz się więc wykorzystywać chwilę obecną na działanie, wstań, bądź aktywny. Nie będziesz w stanie stworzyć życia takiego, jakie pragniesz, jeżeli nie wykorzystasz tego wszystkiego, co daje Ci teraźniejszość.

Zaakceptuj, że nie masz wpływu na to, co przyniesie przyszłość

Żyjemy w ciągłym poczuciu, że musimy być zabezpieczeni na każdą ewentualność. Styl współczesnego życia opiera się na posiadaniu wszelkich dodatkowych zabezpieczeń. Nie potrafimy radzić sobie ani wykorzystywać okazji z tego, co przynosi nam przyszłość, której się nie spodziewamy. Boimy się podejmować decyzję, których skutków nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Pora zaakceptować, że życie jest zmienne a przyszłość niepewna. Im szybciej to zrobisz, tym bardziej muczysz się wykorzystywać to, co Twoja niepewna przyszłość Ci przyniesie.

Zacznij oszczędzać

To bardzo praktyczna rada. Świat, w którym żyjemy stoi na pieniądzach. To prawda, że pieniądze same w sobie szczęścia nie dają, ale dają możliwości. Jeżeli zaczniesz systematycznie oszczędzać, będziesz mógł spełnić swoje marzenia o podróżach, czy nowym samochodzie, a to pomoże Ci nabrać Ci motywacji do dalszego działania.

Bądź pewny siebie

Wiele osób porzuca swoje marzenia, ponieważ wydaje im się, że nie są wystarczająco dobrzy i na nie zasługują. Jeżeli chcesz, aby Twoje życie miało sens i było szczęśliwe, musisz w końcu uwierzyć w siebie i raz na zawsze pozbyć się takiego nastawienia. Zobaczysz, jak po pewnym czasie, zaczniesz robić w życiu to, o czym zawsze marzyłeś.

Mów „tak”

Możliwości są wszędzie wokół nas, a Ty musisz nauczyć się mówić im „TAK”. Nawet jeżeli pojawiają się na Twojej drodze takie, które nie wydają Ci się być odpowiedzią, na to chcesz robić w swoim życiu, jeżeli powiesz „tak”, spróbujesz, będziesz bogatszy o nowe doświadczenia, co pomoże Ci ostatecznie zdecydować, co jest dla Ciebie najlepsze.

na podstawie/hackspirit.com