w

Co przyciąga mężczyzn do kobiet? 5 kobiecych cech, które uwielbiają mężczyźni

Zastanawiasz się, co sprawia, że kobieta jest atrakcyjna w oczach mężczyzny? Mimo że atrakcyjność fizyczna i pierwsze wrażenie jest tym, co przyciąga wzrok, to cechy charakteru decydują o chęci stworzenia z kimś trwałego związku.

Jakie cechy charakteru uwielbiają mężczyźni?

Pogoda ducha

Zdecydowanie łatwiej iść przez życie z osobą, która pozytywnie podchodzi do otaczającej codzienności. Umiejętność zauważania tego co dobre, niezrażanie się trudnościami i bycie serdecznym dla otaczających ludzi to coś, co zauważają i doceniają mężczyźni. Uroczy uśmiech zdecydowanie wygrywa ze skwaszoną miną i wiecznym niezadowoleniem.

Zauważanie ich mocnych stron

Nie tylko kobiety lubią być doceniane i chwalone. Każdy mężczyzna znakomicie czuje się w towarzystwie kobiety, która zauważa jego atuty i otwarcie o tym mówi. Uznanie w oczach swojej wybranki napędza ich do działania i sprawia, że czują większą satysfakcję ze związku.

Wrażliwość

Kobiece ciepło i delikatność przyciągają niejednego mężczyznę. To właśnie te cechy instynktownie kojarzą im się z opieką i dbaniem o domowe ognisko. Jeśli szukasz więc kogoś z kim chcesz iść przez życie, nie ukrywaj swoich emocji i tkwiącej wewnątrz wrażliwej duszy. Zdecydowanie więcej zyskasz pokazując prawdziwą twarz, niż zakładając maskę zawsze silnej i niezależnej kobiety.

Spontaniczność

To, co sprawia, że nasze życie ma smak, to przeżywane emocje. Umiejętność poddania się im i cieszenie się chwilą to kolejna cecha, którą lubią mężczyźni. Życie z osobą, która potrafi być spontaniczna jest ciekawsze i przynosi więcej pozytywnych chwil, niż spędzanie czasu z kimś, kto zawsze sztywno trzyma się wytyczonego planu.

Dystans do samej siebie

Obrażanie się o byle głupotę i brak dystansu do siebie zdecydowanie nie jest atrakcyjne. Uznanie w oczach mężczyzny zyskają z kolei kobiety, które potrafią śmiać się z samych siebie i nie odbierać wszystkiego, co mówią o nich inni jako atak na swoją osobę. Okazanie dystansu pokazuje bowiem, że są pewne siebie i znają swoją wartość, a to sprawia, że są atrakcyjniejsze dla otoczenia.