w

Samotność w związku

Razem, a jednak osobno – tak wygląda wasza codzienność? W niektórych sytuacjach to nieuniknione, na przykład w relacji na odległość lub gdy oboje pracujecie w zasadzie całymi dniami.

Jeżeli jednak czasu dla siebie macie w teorii sporo, jednak w praktyce “każde sobie rzepkę skrobie”, coś jest nie tak. Samotność w związku – z czym wiąże się to w dłuższej perspektywie?

Samotność w związku. / pexels.com/@mbardo

Ochłodzenie uczuć

Jednym z najważniejszych fundamentów związku jest wspólnota: spędzanie czasu razem, wspólne realizowanie zainteresowań i szukanie nowych doznań. Jeżeli jednak każdy spełnia się w tej kwestii we własnym zakresie, cierpi na tym przede wszystkim poczucie więzi między wami. Tym samym bliskość zaczyna się drastycznie kurczyć, a uczucia między wami słabnąć.

Predysponowanie do zdrady

Masz partnera obok, jednak czujesz się samotna. Nie wychodzicie nigdzie razem, na Twoje prośby on reaguje z wyraźną łaską i niechęcią, Ty również jesteś już coraz mniej skora do sprawiania mu przyjemności. Właściwie zamiast w związku, czujesz się przez to coraz bardziej jak w więzieniu. To prosty krok do zdrady – podświadomie zaczniecie szukać możliwości realizacji przy kimś, kto okaże zainteresowanie i da poczucie bliskości.

Obniżenie poczucia własnej wartości

W życiu bywa różnie i nawet najbardziej zgodne pary mogą z czasem przestać się dogadywać. Ustalenie przyczyn takiego stanu rzeczy nie jest proste, a czasami staje się wręcz niemożliwe, jeśli jest już między wami przepaść. Pozostawanie w takim związku najczęściej odbija się negatywnie na poczuciu swojej wartości: w końcu na pewno coś jest ze mną nie tak, skoro on się ode mnie odsunął tak daleko…

Zastanówcie się, czy konflikty i nieporozumienia między wami można jeszcze rozwiązać. Jeśli nie – pomyślcie nad tym, czy zdrowiej dla was obogja nie będzie wówczas, gdy podziękujecie sobie za wspólny czas i pójdziecie każde swoją drogą.