w

5 sygnałów, że emocjonalnie nie radzisz sobie w swoim związku

Kiedy w związku pojawiają się problemy, zazwyczaj szukamy ich powodów na zewnątrz.

Tłumaczymy je trudnym okresem w pracy, niespodziewanymi kłopotami lub nieodpowiednim zachowaniem partnera. Rzadko kiedy poświęcamy wystarczająco uwagi na swoją własną osobę. A to właśnie tutaj może kryć się źródło wielu problemów.

Osoby, które nie radzą sobie z własnymi emocjami, mogą generować pojawienie się trudności lub wzmacniać te istniejące. Jakie sygnały świadczą o tym, że postępujesz właśnie w ten sposób?

Długo przeżywasz każdą kłótnię

Nie potrafisz zostawić za sobą nieporozumień, które mocno cię wzburzyły. Nawet, kiedy sytuacja jest już opanowana, a konflikt został zażegnany, ty ciągle do niego wracasz myślami. Analizujesz wasze zachowanie, przeżywasz wypowiedziane przez partnera słowa i często nawiązujesz do nich podczas przypadkowej rozmowy.

Reagujesz nieadekwatnie do sytuacji

Niektóre słowa lub czyny z jakiegoś powodu działają na ciebie tak mocno, że reagujesz niepohamowaną złością. Nie potrafisz opanować swoich emocji i dopiero po czasie dochodzisz do wniosku, że twoja reakcja była zupełnie nieadekwatna do sytuacji.

Nie wiesz czego chcesz od związku

Pragniesz, żeby twój związek był udany i pełny szczęścia, ale tak naprawdę nie wiesz, co to dla ciebie znaczy. Zdarza ci się uparcie dążyć do wyegzekwowania swojej wizji w określonej sprawie, a kiedy to następuje, wcale nie czujesz satysfakcji. Ciągle czegoś ci brakuje, lecz nie potrafisz odkryć o co chodzi.

Męczą cię skrajne emocje

Twoje uczucia są całkowicie zależne od okoliczności zewnętrznych. Kiedy wszystko między tobą a twoim partnerem jest w porządku, idealizujesz go i przepełnia cię prawdziwe szczęście. Kiedy jednak pojawia się między wami konflikt, najchętniej trzasnęłabyś drzwiami i wykrzyczałabyś, że go nienawidzisz.

Nie panujesz nad swoim zachowaniem

Mimo że czasami zauważasz błędy w swoim zachowaniu, nie potrafisz nad nimi zapanować. Kolejny raz obiecujesz sobie być bardziej opanowana lub wyrozumiała, ale napięta sytuacja znowu robi swoje.

Jeśli wymienione zachowania są ci znane, możesz mieć trudności w zbudowaniu satysfakcjonującej relacji. Niepanowanie nad emocjami odbiera ci poczucie kontroli nad swoim życiem, a to może być niezwykle dotkliwe. Na szczęście, można pracować nad swoimi reakcjami i powoli zmieniać swój schemat działania. Jeśli nie uda ci się zrobić tego samodzielnie, skorzystaj z fachowej pomocy.