w

5 rzeczy, które mogą dać Ci mylny obraz początkującego związku

Zaczynasz się z kimś spotykać? Widzisz bardzo duży potencjał tej relacji? To wspaniale, ale pamiętaj, by nie dać się zwieść. Czasem może nam się wydawać, że dobrze poznajemy tę drugą osobę i jesteśmy w stanie stworzyć z nią super związek.

Tymczasem są pewne czynniki, które mogą dawać mylny obraz początkującego związku. O co dokładnie chodzi?

fot. unsplash.com

Pieniądze

Gdy wpadasz w wir namiętności z osobą, którą ma pieniądze i ich na Ciebie nie szczędzi, to może Ci się wydawać, że jesteś w raju. Pamiętaj jednak, że podróż jeepem po Safari czy wieczory w luksusowym SPA z kieliszkiem Prosecco to nie codzienność. Może się okazać, że „normalne życie”, w którym trzeba pracować i wykonywać typowe dla dorosłych ludzi obowiazki, wcale nie będzie takie cudowne, pełne pasji i namiętności.

Gdy mieszkacie daleko od siebie

W dzisiejszych czasach sporo par poznaje się przez internet. Nierzadko tworzą się pary, w których partnerzy mieszkają daleko od siebie. Przez jakiś czas żyją na odległość, spotykając się np. w weekendy. Wówczas wydaje im się, że świat jest piękny i są dla siebie stworzeni. Jednak wspólne weekendy to co innego niż wspólna codzienność.

Gdy akurat on/ona jest w fazie „up”

Gdy poznajesz kogoś, kto akurat ma świetny okres w życiu (np. z racji sukcesów zawodowych), to zachwycasz się tą osobą. Wydaje Ci się idealna – radosna, pełna energii, zaangażowana. Może się jednak okazać, że po jakimś czasie z fazy „zwyżkowej” przejdzie w tę „niską”, ponieważ jednak coś jej w życiu nie wyjdzie, albo po prostu tak już ma, że przechodzi różne momenty. Czy w tym trudniejszym okresie będzie równie pięknie? Raczej nie.

Nie spędzacie dużo czasu ze sobą

Gdy ludzie zauroczeni sobą widzą się rzadko, to zazwyczaj są za sobą stęsknieni. Gdy się spotykają to nie mogę oderwać od siebie rąk. Prawdziwe życie jednak przychodzi wtedy, gdy widują się często i pomieszkują u siebie.

Gdy jeszcze nie poznaliście swoich rodzin

Początek związku to zazwyczaj sielanka. Spędzacie czas tylko ze sobą, by się nacieszyć. Gdy się widujecie, to czas biegnie bardzo szybko, aż za szybko. Dopiero z czasem zaczynacie głębiej wchodzić w swoje życie, m.in. poznawać rodzinę. I wtedy czar może prysnąć. Bliscy mogą okazać się niemili dla nowego partnera, albo na odwrót. Choć zazwyczaj dobre chęci wystarczą, to jednak nie zawsze wszystko się udaje.

Co można dodać do tej listy? 🙂

Zobacz także: Gdy rodzice za bardzo wtrącają się w Twój związek