w

Wykorzystaj energię planet

Kiedy umówić się na pierwszą randkę? Jaki dzień wybrać na rozpoczęcie biznesu? Zamiast iść na żywioł, możesz zaufać energii planet. Astrologowie zaklinają się, że ich moc jest wielka. Spróbować na pewno nie zaszkodzi!

fot. unsplash.com

Każdy dzień tygodnia ma swoją charakterystyczną wibrację i moc. Tak uważali wróże zarówno z kręgu kultury helleńskiej, jak i starożytnego wschodu. Współcześni astrologowie także twierdzą, że poszczególnymi dniami opiekują się różne planety, które przesycają je właściwymi sobie cechami. W wielu językach już w nazwach dni tygodnia zakodowana jest przypisana im właściwa planeta.

Poniedziałek

Często brany za pierwszy dzień tygodnia piastuje Księżyc. Jego angielska nazwa „Monday” wywodzi się od „Moon Day”. Tak naprawdę w planetarnym układzie tygodnia poniedziałek zamyka peleton. To dzień, który ma typowo księżycowy charakter. Jest, więc kapryśny, zmienny i chaotyczny. To nie jest dobry moment na rozpoczynanie działalności, zmianę pracy ani podejmowanie nowych zawodowych wyznań. Jeśli lubisz namiętne randki, pełne bulgocących emocji? Umów się drugą połówką na poniedziałkowy wieczór.

Wtorek

Wtorek mija pod auspicjami Marsa. Nie przypadkiem w języku hiszpańskim i francuskim nazywają się (od Marsa właśnie) – Martes i Mardi. W astrologii Mars nazywany jest „planetą osobistą”. Dlaczego? Jego wibracje poprawiają instynkt samozachowawczy, pozwalają zajrzeć w głąb siebie, ale dosyć kompulsywnie. Mars potęguje odczuwanie pierwotnych emocji, takich jak złość, pożądanie i walka. To doskonały dzień na ognistą randkę! Lepiej jednak nie wybierać go na merytoryczną rozmowę z przełożonym i prezentację dla klientów.

Środa

Hiszpańska i francuska nazwa środy to Miércoles i Mercredi, która odwołuje się do Merkurego. To planeta, która sprzyja dobrej komunikacji i łagodzi relacje międzyludzkie. W horoskopie reprezentuje typ umysłowości. Pomaga w gromadzeniu, porządkowaniu i przekazywaniu informacji. Z tego względu środa jest idealnym dniem do rozpoczynania własnej działalności, podpisywania ważnych umów i biznesowych spotkań.

Czwartek

W języku hiszpańskim i francuskim czwartek to Jueves i Jeudi. Te nazwy wywodzą się z kolei od Jowisza. Jowisz jest największą i najjaśniejszą planetą Układu Słonecznego. Od prawieków nazywany bywa „dobroczyńcą zodiaku”. To właśnie dlatego w czwartki da się odczuć ulgę, ukojenie i przypływ błogości. To świetny dzień na negocjacje i załatwianie spraw związanych z finansami.

Piątek

Piątkiem opiekuje się Wenus. To planeta kreatywności, ale przede wszystkim miłości. Każdą wykonywaną w piątek aktywność przepełnia życzliwością i dobrocią. Z tego powodu piątek staje się dniem stworzonym do randek, spotkań z przyjaciółmi, burz mózgów i rozmów biznesowych.

Sobota

Brytyjska nazwa soboty, Saturday, wywodzi się od Saturna. Planeta ta pomaga w zakończeniu ciągnących się nawet od dłuższego czasu spraw. Ułatwia wprowadzanie harmonii i porządku. Zdecydowanie sprzyja także planowaniu i koncentracji. Dlatego sobota jest doskonała do rozpoczynania długofalowej działalności, sprzątania i rodzinnych odwiedzin.

Niedziela

Już angielska nazwa Sunday wyjaśnia, iż o niedzielę troszczy się Słońce. Ta gwiazda hojnie zsyła na ludzi relaks i zachęca do zwolnienia rytmu. W dodatku sprzyja też odkrywaniu w sobie duchowości. Na niedzielę lepiej nie planować aktywności zawodowej. Ten dzień zdecydowanie lepszy na odpoczynek, niespieszne kontakty towarzyskie i sprawy duchowe.