w

5 oznak, że jesteś w związku bez przyszłości

Po co ludzie są ze sobą w związkach? Głównie po to, aby być szczęśliwym. Często mówi się, że będąc z kimś relacji żyje się po prostu lepiej. Niestety bardzo często wchodzimy w związki trochę na siłę, tylko po to, aby z kimś być. Czujemy, że coś jest nie tak, ale łudzimy się, że samo się naprawi, albo po prostu tak musi być. Jak rozpoznać, że jesteś w związku bez przyszłości?

Oto 5 sygnałów, które mogą na to wskazywać.

problemy w związku

Tylko Ty się angażujesz

Masz wrażenie, że ciągle Ty wychodzisz z inicjatywą? Jak weekend za miastem, to Ty wszystko planujesz i rezerwujesz. Wieczorna, wspólna pizza? Ty ją pieczesz, albo zamawiasz, podczas gdy partner przełącza bezmyślnie kanały w telewizji. Prawda jest taka, że staramy się wtedy, gdy zależy nam na drugiej osobie. Związek tworzą dwie osoby. Wiadomo, że zawsze któraś strona będzie robić więcej. Nie daj się jednak zwieść, że tak duże dysproporcje są normalne. Nie są.

W związku bez przyszłości nie rozmawiacie o przyszłości

Wiadomo, ciężko planować przyszłość z osobą dopiero co poznaną. Jeżeli jakiś czas jednak tworzycie relację, to oczywistym jest, że warto porozmawiać o tym co będzie. Nie robicie tego, bo druga strona zawsze zmienia temat? Warto szczerze o tym pogadać. Być może partner się boi, bo np. ma przykre doświadczenia z przyszłości. A może… nie traktuje tego związku poważnie.

Partner źle traktuje inne osoby

Twój partner nie jest lubianą osobą i ciągle popada w konflikty? A może jest skłócony z połową rodziny? To nie wróży dobrze. Może się okazać, że partner wkrótce nie będzie dobrze traktował Ciebie.

Ty chcesz dzieci, a on nie

Umówmy się – wiele spraw można w związku dogadać, ale tej sprawy nie. Jeżeli Ty chcesz mieć dzieci, a on nie – to tego po prostu nie da się pogodzić. Chyba, że ktoś po drodze zmieni zdanie. Myślisz, że to w ogóle może się wydarzyć? Szansa jest, ale niestety najprawdopodobniej bardzo mała.

Nie chce sypiać z Tobą

Sprawy intymne to bardzo ważna część związku. Jeżeli partner unika jej jak ognia, to albo ma problemy i przyda mu się wizyta u seksuologa, albo… nie chce z Tobą być.

Do warto dodać do tej listy?