w

7 porad, jak stworzyć udany związek, o których na pewno jeszcze nie słyszałeś!

Mogłoby się wydawać, że stworzenie szczęśliwego związku jest bardzo trudne. Chyba, że ktoś ma dużo szczęścia i świetnie się „dopasował”. Mamy jednak coraz większą świadomość, że odpowiednie dobranie się to jedno, ale ogromne znaczenie ma przede wszystkim praca nad relacją.

W internecie i nie tylko nie brakuje porad o tym, jak stworzyć doskonały związek. My dzisiaj przedstawimy Ci takie, o których na pewno jeszcze nie słyszałeś. Wdrożysz je z ukochaną osobą? 🙂

Szczęśliwy związek
Fot. Unsplash.com

1. Pamiętaj, że przed Wami ZAWSZE dużo pracy

To, że się dopasowaliście i jest Wam ze sobą dobrze, to super. Pamiętaj jednak, że zawsze będziecie musieli pracować nad szczęściem w relacji. Nigdy tego nie odpuszczajcie, nawet jeśli wydaje się, że trwa sielanka.

2. Ten związek jest Wasz, a więc… na Waszych zasadach

Wszyscy dookoła mówią, że coś robicie źle? Te porady od mamy, babci, że za mało spędzacie czasu razem, nie macie dzieci, a Ty masz za dużo kolegów? Stop. Związek jest Wasz. To Wy tworzycie tę relację i ona odbywa się na Waszych zasadach. Koniec i kropka.

3. Można się kłócić. A nawet trzeba

Kłótnie oczyszczają. O ile nie są za częste i nie przeradzają się w agresywne awantury. Jeżeli się kłócicie, to jest okej, nie oznacza to od razu, że związek Wam się pasuje. Spokojnie. Ważne, by po tej kłótni zawsze pogadać i dojść do porozumienia.

4. W dobrym związku nie ma domyślania

Jest jawne mówienie o potrzebach. W relacjach ludzie często oczekują, że druga strona się czegoś domyśli. Nie lepiej wprost powiedzieć o tym, czego się potrzebuje? To takie proste!

5. Wdzięczność

Dobry związek to ciągłe postrzeganie pozytywów, a nie skupianie się na tym co nie do końca działa, albo nie do końca odpowiada nam w partnerze. Sfokusuj się na tym, co jest wspaniałe w Waszej relacji i okaż za to wdzięczność.

6. Nie oczekuj kosmicznych rzeczy

Np. rozwiązania problemów, których nie da się rozwiązać. Matka Twojego faceta jest toksyczna? Jej nie zmienisz, możesz się z nią nie widywać, bo źle się przy niej czujesz, a Twój partner może to zrozumieć (albo i nie i to też jest okej). Rozmawiajcie o tym, próbujcie znaleźć kompromis, ale jeżeli coś jest nierozwiązywalne, to tak to już jest.

7. Małe rzeczy

Związek, jak i całe nasze życie, to multum małych rzeczy – codziennych drobiazgów i chwil. Cieszcie się nimi! To one budują naszą rzeczywistość.

Co dodałbyś do tej listy? 🙂

Sprawdź także: Dlaczego nie warto martwić się na zapas? 5 powodów