w

5 największych błędów na drodze do życiowego szczęścia

Chcesz cieszyć się życiem, ale ciągle coś staje na drodze do twojego szczęścia? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że największą przeszkodą wcale nie są okoliczności zewnętrzne, a twój sposób myślenia.

Sprawdź, czy nie popełniasz błędów, które oddalają cię od upragnionego szczęścia.

O jakich błędach mowa?

Porównywanie się z innymi

Jeden z naczelnych błędów, który w błyskawiczny sposób może wprawić cię w podły nastrój. Porównując się z innymi skupiamy się zazwyczaj na osobach, które są w pewien sposób „lepsze” od nas. Pomijamy natomiast te, które mają podobne lub gorsze osiągnięcia. Takie wybiórcze postrzeganie rzeczywistości powoduje, że ciągle czujemy niedosyt i mamy mylne przekonanie, że inni „mają lepiej”.

Perfekcjonizm

Dążenie do perfekcji bywa bardzo zgubne. Na początku czujesz satysfakcję i zadowolenie, bo udaje ci się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Z biegiem czasu przymus bycia idealnym i chęć zrobienia wszystkiego jak najlepiej staje się prawdziwą udręką.

Odliczanie czasu

Byle do piątku, do wakacji, do zmiany pracy, do końca roku. Odliczamy do ważnych i przyjemnych wydarzeń lub do ukończenia ciążących na nas obowiązków. Myślimy, że wtedy będziemy mogli cieszyć się szczęściem. Niestety zapominamy przy tym, że życie toczy się tu i teraz. Tracimy więc kolejne dni czekając na lepsze jutro.

Skupianie się na opinii otoczenia

Przesadne dbanie o opinię i chęć zadowolenia innych sprawia, że zatracamy swoje własne JA. Tracimy spontaniczność i rezygnujemy z niektórych działań w obawie przed krytyką ze strony otocznia. Nie będąc sobą, nie możemy być prawdziwie szczęśliwi.

Obawa przed zmianami

Czasami wiemy, że obecna życiowa sytuacja nie przynosi nam szczęścia. Strach przed zmianami sprawia jednak, że mimo poczucia niedosytu tkwimy ciągle w tym samym miejscu. Z obawy przed porażką, a także z własnej wygody, nie pozwalamy sobie sięgnąć po to, co dałoby nam prawdziwą radość.

Jeśli odnajdujesz w opisanych błędach swoje własne zachowanie, być może czas na wprowadzenie w swoje życie zmian. Przemyśl co jest największą przeszkodą na drodze do twojego szczęścia i zacznij z nią walczyć.

Pamiętaj, że życie masz tylko jedno i to od Ciebie zależy jak je przeżyjesz!