w

Związek ze starszym mężczyzną. Co za sobą niesie?

Związki z dużą różnicą wieku zazwyczaj budzą wśród ludzi spore zainteresowanie. Jedni patrzą na tego typu pary z podziwem, inni z dezaprobatą komentują „prawdziwe” powody takich relacji. Jedno jest pewne. Związek ze starszym mężczyzną jest inny niż ten, który kobieta zawiązuje z równolatkiem. Zazwyczaj niesie również dodatkowe trudności i wyzwania.

Co może stanowić problem i być źródłem konfliktów?

Odmienne potrzeby

Niewątpliwą przeszkodą dla obu stron mogą być odmienne pomysły na sposób spędzania wolnego czasu. Podczas kiedy młoda kobieta z zapałem będzie się szykować na kolejną imprezę w gronie znajomych, dużo starszy od niej mężczyzna może szybko zmęczyć się takim trybem życia. Prawdopodobnie najbardziej rozrywkowe czasy ma już za sobą.

Utarte przyzwyczajenia

Dojrzałego mężczyznę o wiele trudniej zachęcić do porzucenia uciążliwych przyzwyczajeń lub sposobu postępowania. Zazwyczaj styl jego funkcjonowania jest już ugruntowany, a on sam mocno przyzwyczajony do określonego zachowania i poglądów. Dodatkowo może się zdarzyć, że jako osoba dojrzalsza to sobie będzie przypisywał wszelkie racje, tłumacząc to życiowym doświadczeniem.

Komentarze płynące z otoczenia

Kobieta, która wiąże się z dużo starszym od siebie mężczyzną musi być przygotowana na to, że jej związek będzie spotykał się z różnymi opiniami otoczenia. Rodzina może w pełni nie zaakceptować dojrzałego wybranka, a koleżanki sugerować, żeby jeszcze raz zastanowiła się nad swoim wyborem.

Jakie mogą być zalety związku ze starszym mężczyzną?

Mimo potencjalnych utrudnień istnieje sporo par, które pokazują, że związek z dużą różnicą wieku może należeć do udanych. W wielu przypadkach naczelną zaletą bywa tutaj wzajemne uzupełnianie się. Kobieta może otrzymać stabilizację, o której marzyła, a mężczyzna partnerkę, która dodaje mu poczucia atrakcyjności lub pozwala odkryć w sobie na nowo pokłady pasji i energii.

Pary, które tworzą udane związki pomimo przeszkód i niepochlebnej opinii otoczenia, otrzymują również świadomość, że łączy ich silna miłość, zdolna do pokonania wielu trudności. To przeświadczenie może jeszcze mocniej pogłębić ich więź.