w

Związek na odległość – czy to ma sens?

Szacuje się, że nawet co czwarta para żyje dziś w związku na odległość. Dla każdego oznacza to coś innego – można żyć w sąsiednich miastach, województwach, a nawet krajach. Taka relacja, w której partnerzy spotykają się od czasu do czasu, a nie spędzają ze sobą każdego dnia, jest specyficzna i wymagająca. Czy na takich fundamentach można zbudować trwały związek?

Najczęstsze problemy w związkach na odległość

Pary, które ze sobą nie mieszkają i nie mają możliwości spontanicznego spotkania poza umówionymi datami, najczęściej ubolewają nad tym, że nie mogą przeżywać codziennych, dla wielu nawet prozaicznych spraw tak, jak partnerzy mieszkający ze sobą czy chociaż na tyle blisko, że spotkanie w każdej chwili jest możliwe.

Smutki i radości dzielą ze sobą na odległość, kiedy potrzebne jest przytulenie i po prostu obecność bliskiej osoby.

Związek na odległość wiąże się również często z tym, że na imprezy czy spotkania firmowe chodzi się w pojedynkę. Cierpi na tym również życie towarzyskie.

Partnerzy żyjący na co dzień osobno mają również często problem z wzajemnym zaufaniem. Przez to bardzo łatwo je podważyć.

Jak radzić sobie w związku na odległość?

Na szczęście dla wielu par życie osobno jest rozwiązaniem tylko tymczasowym i stan ten nie trwa długo. Bywa jednak i tak, że na zamieszkanie razem, a przynajmniej bliżej siebie, trzeba długo czekać.

Dbanie o bliską, partnerską relację jest w takich warunkach trudniejsze, jednak jeśli związek przetrwa próbę czasu, może okazać się tym na całe życie.

Podstawa to częsty kontakt, budowanie zaufania i sprawianie sobie przyjemności nawzajem. Kiedy już się spotykacie, niech będzie to czas tylko dla was!