w

Zaczynasz mieszkać z ukochaną osobą? Ustalcie te kilka zasad

Wreszcie nadeszła ta chwila! Postanowiliście razem zamieszkać. Ekscytacja na pewno jest ogromna. W końcu przechodzicie na kolejny level Waszego związku. Pozostaje jednak lekka nutka niepewności. A jak Wam nie wyjdzie? W końcu wspólne mieszkanie to ogromny test dla relacji.

Może się okazać, że świetnie funkcjonowaliście w trybie „dochodzącym”, a teraz wcale nie będziecie się dogadywać. Przede wszystkim – nie ma co negatywnie podchodzić do tematu. Na pewno wszystko będzie w porządku, szczególnie jeśli ustalicie na początku kilka zasad.

szczęśliwa para
Fot. Unsplash.com

Sprawy finansowe

„Tak, tak, na pewno wszystko będzie dobrze, przecież nie będziemy się kłócić o pieniądze” – możecie sobie tak pomyśleć, ale przecież nikt tutaj nie mówi o awanturach. Wiadomo możecie żyć bez ustalenia spraw budżetowych, ale często takie kwestie wypływają prędzej czy później. Zatem nie ma sensu ryzykować i lepiej od razu ustalić, jak dzielicie się opłatami (pewnie na pół) i jak załatwiacie sprawę zakupów. Często sprawdza się opcja wspólnego konta i przelewania tam konkretnej kwoty. Wówczas taki rachunek służy do wspólnych zakupów (spożywka, chemia itd.).

Podział obowiązków

Pewnie wiele wyjdzie „w praniu” (dosłownie i w przenośni), ale warto już na początku określić, jak dzielicie się obowiązkami. Nie chodzi o wielkie ustalenia, ale luźną rozmowę. Uwierzcie, rzeczywistość w końcu Was dopadnie. Po co ryzykować awanturkę? 🙂

Rozmowa o przyzwyczajeniach

Ona lubi poleżeć wieczorami długo w wannie, a on lubi sobie pograć na komputerze. Albo na odwrót. Każdy ma swoje przyzwyczajenia i nawyki. Warto o nich porozmawiać na początku wspólnego zamieszkania (o ile już o tym nie gadaliście). Chodzi też o to, aby zawczasu zadbać o swoją przestrzeń w związku.

I najważniejsze

Podczas wspólnego mieszkania wyjdzie wiele spraw – niekoniecznie negatywnych. Czasami jednak iskry mogą polecieć. Ustalcie sobie zatem na początku, że nigdy nie będziecie uciekać od szczerych rozmów. To przecież na nich opierają się super relacje, prawda? Powodzenia!

Sprawdź także: 4 rzeczy, których nie mówi się mężatce