w

Wchodzisz w relację z byłym swojej przyjaciółki? Na to uważaj…

Serce nie sługa i nieraz zabije mocniej do kogoś, do kogo w teorii nie powinno… Uczucia i rozsądek rzadko jednak idą ze sobą w parze, dlatego zwykle wygrywa serce, a nie rozum. Co, jeśli zabiło mocniej do byłego Twojej przyjaciółki?

Teoretycznie nie jest to nic złego. W praktyce jednak musisz liczyć się z kilkoma trudnościami.

Utrata zaufania przyjaciółki

Jeżeli to ona porzuciła partnera, raczej nie powinna mieć do Ciebie pretensji o to, że się z nim związałaś – już jej na nim nie zależało. Jednak jeśli to ona została przez niego porzucona, Twój związek z nim prawdopodobnie bardzo ją zrani. Zastanów się, czy warto ryzykować przyjaźń?

Koniec ze wspólnym spędzaniem czasu

Nie czarujmy się – mało która para rozstaje się w zgodzie i takiej atmosferze, która pozwalałaby na spotykanie się bez krępującej atmosfery. Jeżeli zwiążesz się z byłym Twojej przyjaciółki, raczej zapomnij o wspólnych wypadach z nią i z nim. Nawet, jeśli oboje będą robić to dla Ciebie, to sytuacja będzie bardzo niekomfortowa dla obu stron.

On może wiedzieć o Tobie więcej, niż myślisz!

Dobrze wiesz, o czym rozmawiają przyjaciółki. On wie na Twój temat prawdopodobnie tyle samo, ile przyjaciółka o Twoich kolegach czy byłych facetach. Być może nie jest to nic złego, ale miej świadomość tego, że on może wiedzieć o rzeczach, których nigdy sama byś mu nie powiedziała.

Pułapka porównywania się do przyjaciółki

Jakby nie patrzeć – pod każdym względem Twoja przyjaciółka była przed Tobą. Sprawy łóżkowe, romantyczne weekendy w górach, uczestniczenie w rodzinnych uroczystościach… Kobiety zwykle porównują się do eks – partnerek swoich mężczyzn.

W tym przypadku jest nią Twoja przyjaciółka – kobieta, która jest dla Ciebie jak siostra. Takie porównywanie się i chęć bycia krok przed nią może odbić się negatywnie na waszej relacji.