w

Związek z byłym facetem koleżanki – czy to się uda?

Miłość nie wybiera i czasem wybór pada na kogoś, kto jest zakazanym owocem. Zdarzyło się tak, że Twoje serce wybrało byłego faceta koleżanki ze wspólnego towarzystwa? Wszyscy odradzają Ci ten związek – bo nie wypada, bo będzie głupio, bo tak się nie robi.

Ty jednak nie widzisz w tym nic złego: przecież go nie odbiłaś, a gdy się poznaliście lub zakochaliście, był przecież wolny. Moralnie nie masz sobie więc nic do zarzucenia i nie chcesz rezygnować z miłości tylko dlatego, że on wcześniej był związany z waszą wspólną znajomą.

Z jakimi trudnościami może borykać się taki związek?

Fot. Pixabay.com

Kiepska sytuacja towarzyska

Teoretycznie nic się nie zmieniło – dalej jesteście tą samą paczką, co dawniej. Jednak kiedyś na spotkania on przychodził z nią, dziś jako Twój partner. Taka sytuacja jest co najmniej niekomfortowa dla nich obu – może się to wiązać z tym, że jedno z nich będzie unikać wspólnych spotkań.

Podział znajomych

Gdy dochodzi do rozstania, wspólni znajomi zwykle dzielą się na tych “bardziej” jej lub jego. W tym przypadku trudno będzie zachować bezstronność, gdy oboje… nadal należą do tego samego towarzystwa, a dodatkowo Ty jesteś nową partnerką. Niektórzy mogą nie wiedzieć, jak się zachować, inni mogą zacząć unikać wspólnych spotkań.

Żal lub niechęć ze strony tamtej kobiety

Jeśli byłyście dobrymi znajomymi, a nawet koleżankami czy przyjaciółkami, prawie na pewno wiążąc się z jej byłym, nie będziecie już z nią w zażyłych stosunkach. Rzadko bowiem zdarza się sytuacja, w której oboje partnerów podejmuje zgodną decyzję o rozstaniu. Przeważnie jedna ze stron musi “leczyć” rany po związku. Jeśli to ona jest porzuconą stroną – będziesz na cenzurowanym.