w

Ty też możesz dyktować warunki! Kilka sposobów, aby zwiększyć pewność Siebie

Nie da się ukryć, że nieśmiałość nie pomaga w życiu osobistym i zawodowym. Najczęściej to osoby pewne siebie mają łatwość nawiązywania kontaktów i pną się po szczeblach kariery otrzymując kolejne awanse.

Brak pewności siebie może utrudniać codzienne funkcjonowanie i sprawiać, że mądre i ambitne osoby będą tkwiły w życiowej stagnacji.

Czy bierzesz od życia to, czego pragniesz? A może brakuje ci odwagi i z zazdrością patrzysz na pełne śmiałości osoby, które nie mają problemu z realizacją swoich planów?

Sprawdź, co możesz zrobić, żeby zwiększyć swoją pewność siebie!

Przestań zastanawiać się co myślą o tobie inni

Zastanawianie się jak jest się odbieranym przez otoczenie skutecznie odbiera naturalną pewność siebie, którą każdy z nas przejawia w określonych okolicznościach. Jeśli chcesz wzbudzać większy respekt zachowuj się więc swobodnie i naturalnie. Powiedz sobie, że opinia większości osób nic nie wnosi do twojego życia i nie ma sensu tracić energii na zastanawianie się, co inni o tobie myślą.

Nie staraj się być zawsze taktowna i miła

Miłe i taktowane osoby są lubiane, lecz często nie osiągają tego, czego pragną. Wielokrotnie nie mówią tego, co naprawdę myślą, bo nie chcą wywoływać konfliktów lub tworzyć nieprzyjemnej atmosfery. Chcąc iść przez życie pewnym krokiem zapomnij o byciu uprzejmą w każdej sytuacji. Nie bój się być szczera i nie staraj się za wszelką cenę pozostawać ze wszystkimi w przyjaznych relacjach.

Stosuj metodę umiarkowanych reakcji

Jeśli zawsze dostosowujesz się swoje zachowanie do rozmówcy i dbasz o to, aby to on czuł się komfortowo w twoim towarzystwie, zapewne nie jesteś odbierana jako osoba pewna siebie. Chcąc to zmienić zacznij dbać o swój komfort podczas rozmowy.

Nie reaguj ożywieniem na każdą opowieść swojego towarzysza i nie stawiaj go w centrum zainteresowania. Zamiast tego skup się na tym, aby tobie było wygodnie. Mów głośno i długo, jeśli taką masz ochotę. Przyjmij, że to inni dostosują się do ciebie.

Zacznij decydować

Nie szukaj potwierdzenia słuszności swoich decyzji i nie czekaj, aż ktoś podejmie je za ciebie. Osoby pewne siebie nie boją się ewentualnej krytyki i potrafią wziąć odpowiedzialność za swoje wybory. Rób to, co uważasz za słuszne i nie oglądaj się na innych. Zacznij decydować – nawet, jeśli decyzja dotyczy nie tylko ciebie, a innych!

Pamiętaj, że swobodne zachowanie i pewność siebie jest twoim najlepszym sprzymierzeńcem podczas sięgania po własne marzenia!