w

Nie daj się skrzywdzić po raz KOLEJNY. Pamiętają o tych 4 zasadach!

Kolejny raz przeżywasz solidne rozczarowanie w swoim życiu osobistym. Lista osób, które cię zawiodły staje się coraz dłuższa. Powoli zaczynasz wątpić w szczere relacje międzyludzkie i stajesz się coraz bardziej zdystansowana wobec otoczenia. Postanawiasz nie zawiązywać bliższych kontaktów w obawie przed ponownym cierpieniem.

Czy taka postawa jest dobrym rozwiązaniem? Zdecydowanie nie. Brak zaufania do ludzi i rezygnacja z bliskich związków może sprawić, że stracisz wiele okazji na poznanie kogoś naprawdę wartościowego.

Poznaj kilka zasad, dzięki którym zmniejszysz ryzyko kolejnego cierpienia.

Wyciągaj wnioski ze swoich błędów

Nie rozpaczaj nad tym, że straciłaś kawał swojego życia na spędzanie go z osobą, która okazała się fałszywa lub zraniła cię w najgorszy możliwy sposób. Zamiast tego zastanów się, jaką lekcję możesz wyciągnąć z tej znajomości. Może byłaś zbyt naiwna? A może przeoczyłaś pierwsze sygnały, które pokazywały z kim masz do czynienia? Przeanalizuj swoje zachowanie i wyciągnij z niego wnioski na przyszłość.

Słuchaj intuicji

Intuicja jest twoim wielkim sprzymierzeńcem. To właśnie ty najlepiej wiesz z jakimi osobami jest ci dobrze, a jakie nie pasują do twojego stylu życia lub systemu wartości. Nie pozwól zagłuszyć głosu płynącego prosto z twojego serca. Bardzo często to właśnie on najlepiej wskaże ci właściwą drogę. Jeśli coś w danej osobie ci „nie pasuje”, nie pozbywaj się tak łatwo tego przeczucia.

Nie odrzucaj opinii bliskich osób

To, z kim się spotykasz i z kim zawiązujesz bliższe relacje jest twoją osobistą decyzją. Opinie innych nie powinny stanowić głównego punktu odniesienia, który bierzesz pod uwagę przy wchodzeniu w jakąkolwiek relację. Nie oznacza to jednak, że nie powinnaś słuchać żadnych rad bliskich ci osób.

Bardzo często osoby z otoczenia widzą rzeczy, których my sami nie jesteśmy w stanie „wyłapać”. Wysłuchaj więc co twoi bliscy mają do powiedzenia i zastanów się, czy w ich opiniach jest ziarno prawdy.

Zamiast tylko dawać zacznij również brać

Nie wchodź w rolę dobrodusznej istoty, która zrobi wszystko dla ukochanej osoby i nie liczy na nic w zamian. Pamiętaj, że w każdej relacji, zarówno miłosnej jak i przyjacielskiej, fundamentem jest wzajemność. Nie skupiaj się tylko na dawaniu. Zacznij „brać” i nie miej w związku z tym wyrzutów sumienia.