w

Toksyczna relacja? Jak w nią nie wpaść?

Poznałaś nowego faceta. Wydaje się idealny – przystojny, z poczuciem humoru, troskliwy, ustatkowany. Już snujesz wizję o wspólnym, perfekcyjnym życiu. Widzisz się w białej sukni, potem z gromadką dzieci i cudownym mężem u boku. Super, tego Ci życzymy, ale… nie przesadzaj z idealizowaniem nowej relacji.

W ten sposób bardzo łatwo przeoczyć pewne sygnały i popaść w toksyczny związek.

Zatem na co warto zwrócić uwagę?

Zakochanie
Fot. Pexels.com

1. Daj sobie czas

Super czujesz się w jego towarzystwie? To wspaniale, ale pamiętaj, że znacie się bardzo krótko. To dopiero początek, a na początku nierzadko wszystko jawi się jako perfekcyjne. Myśl pozytywnie, rozwijaj tę relację, ale nie przesadzaj z tempem.

2. Nie poświęcaj od razu swoich planów, marzeń i… pieniędzy

Masz swoje plany i marzenia? I tego się trzymaj. Może się okazać, że jego będą całkiem odmienne, ale to wcale nie oznacza, że Ty masz wszystko rzucić i zapłacić (dosłownie i w przenośni) za jego wizję.

Oczywiście związek to też poświęcenia, ale na pewno nie na początku i gdy kogoś jeszcze dobrze nie poznałaś. I znowu wracamy do punktu nr 1 – daj sobie czas. Myśl o sobie, bo to Ty jesteś dla siebie najważniejsza.

3. Nie zapominaj o bliskich Ci osobach

Wiele osób wchodząc w nowe związki tak bardzo im się poświęca, że odkłada na bok znajomych, rodzinę  czy inne bliskie osoby. Nie rezygnuj z ich. Oni są zawsze przy Tobie i zawsze będą chętni Ci pomóc.

Jeżeli on każe Ci wybierać pomiędzy bliskimi a nim, to… masz odpowiedź, czy ten związek jest wart inwestycji.

4. Obserwuj wyraźnie sygnały ostrzegawcze

Zwracaj uwagę na to, jak on Cię traktuje. Jeżeli podnosi głos, albo rękę, to wiesz, że taka relacja nie ma sensu. Czasem negatywne sygnały mogą być słabo zauważalne, ale bądź czujna. Nie tłumacz jego złych zachowań zmęczeniem czy stresem w pracy.

Z drugiej strony nie popadaj też w paranoję – nie chodzi o to, by w każdym jego słowie szukać negatywnych sygnałów.

Zobacz także: 5 rzeczy, o których warto porozmawiać przed ślubem