w

5 rzeczy, o których warto porozmawiać przed ślubem

Miłość, namiętność, patrzenie na przyszłość przez pryzmat bycia razem i planowanie ślubu. Piękny czas, prawda? I choć wydaje się oczywiste, że formalizowanie związku to bardzo ważny krok, to jednak wielu partnerów nie rozmawia o istotnych kwestiach związanych z postrzeganiem świata czy systemem wartości. A to niezmiernie ważne!

Dlatego zanim weźmiesz ślub, a najlepiej zanim w ogóle zaczniesz go planować, porozmawiaj z partnerem/partnerką o poniższych rzeczach.

Być może macie je przegadane, ale czy wszystkie dokładnie?

Ślub
Fot. Pexels.com

1. Podejście do pieniędzy

Tak naprawdę każdy zdaje sobie sprawę, że są ważne, ale nie dla każdego są tak samo istotne. Ty gonisz za pieniędzmi, chcesz ich zarabiać coraz więcej i ciągle je pomnażać, a tymczasem Twój partner może zadowolić się średnią krajową. Porozmawiajcie też o podejściu do zakupów – nie tylko tych codziennych, ale bardziej strategicznych, np. zakupu nieruchomości w przyszłości.

Nikt nie powiedział, że w związku, w których partnerzy mają inne podejście do pieniędzy, nie może się udać. Może, ale rozmowa jest kluczowa. Zresztą jak w wielu innych kwestiach.

2. Posiadanie dzieci

O tym nie trzeba chyba nikomu przypominać. Wydaje się oczywiste, tymczasem wiele par budzi się po ślubie z przerażeniem, że podejście do posiadania rodziny u każdego z partnerów jest zupełnie inne. To ważny temat już na początek związku (choć nie na pierwszą randkę ;)). Jeżeli jednak strona nie chce dzieci, a druga tak – pogodzenie tego będzie właściwie niemożliwe.

3. Sprawy łóżkowe

Te są niezwykle w związku. By Wam się udało i byście na zawsze tworzyli udaną parę, rozmawiajcie o sprawach intymnych. O oczekiwaniach, pragnieniach, barierach, tym czego nie lubicie. To nie tylko poprawi Wasze życie łóżkowe, ale zbliży Was do siebie mentalnie.

4. Podział obowiązków domowych

Być może od dawna ze sobą mieszkacie i macie ten temat ogarnięty. Może jednak coś wymaga „optymalizacji”? Małżeństwo to nie tylko sielanka, ale przede wszystkim codzienne sprawy. Jednak przegadanie tematu i korzystny dla obu stron podział obowiązków, może sprawić, że nawet życie od poniedziałku do piątku będzie wyglądało jak bajka 🙂

5. Rodzina bliższa i dalsze

Porozmawiajcie o swoim podejściu do rodziny. Jak bardzo chcecie mieć bliskich w swoim życiu, jak często ich gościć i odwiedzać. Warto też pogadać o przyjaciołach, ewentualnych wyjazdach i spotkaniach. Tutaj może się okazać, że macie odmienne podejście pod względem życia towarzyskiego. To też można pogodzić – ale warto wyznaczyć granice.

Zobacz także: Co może Cię czekać po zdradzie?