w

Po tym poznasz, że spotykasz się z mężczyzną, który ma kompleks ojca

Kiedy zaczynamy nową relację mamy nadzieje, że w końcu trafiłyśmy na mężczyznę odpowiedzialnego, stałego w uczuciach, przy którym będziemy się czuć bezpiecznie. Czasami jednak po czasie okazuje się, że ten mężczyzna nie do końca jest taki jakim byśmy go chciały.

Jest wiele problemów czy kompleksów z którymi zmagają się dorośli faceci, a jednym z nich jest właśnie kompleks ojca. Podstawą tego kompleksu jest trudna, pozbawiona czułości relacja tego mężczyzny z jego własnym ojcem.

fot. pexels.com/FernandaLatronico

Na co w takim razie powinnyśmy zwrócić uwagę na początku znajomości, aby zobaczyć czy przypadkiem nie mamy do czynienia z mężczyzną, który zmaga się z tym właśnie kompleksem?

Ukryty gniew

Wśród przyjaciół ma opinię duszy towarzystwa, zawsze uśmiechnięty, radosny rozkręci każdą imprezę. Jednak przy bliższym spotkaniu możesz zauważyć, że bywają sytuację w których ten sam radosny facet zaczyna zachowywać się dziwnie. Z jednej strony na jego twarzy maluje się szeroki uśmiech, ale jego pięści mocno się zaciskają. To może być właśnie od dawna skrywany gniew względem swojego ojca, który nigdy nie miał ujścia i prędzej czy później wybuchnie.

Nie lubi dzieci

Każdy z nas jest gotowy do założenia rodziny dopiero w odpowiednim momencie i nie możemy wymagać od naszych partnerów deklaracji co do posiadania dzieci już na początku związku. W przypadku mężczyzny z kompleksem ojca taki moment gotowości nigdy nie nadejdzie. On nie znosi dzieci, dzieci nie wywołują u niego żadnych pozytywnych emocji, taki facet nigdy nie będzie chciał być ojcem.

Dziwnie się zachowuje w obecności Twojego ojca

Jak pisaliśmy wcześniej, Twój partner jest świetny w relacjach z innymi, przyjaciele go uwielbiają i Twoja mam też go pokocha. Jednak w obecności Twojego ojca zachowuje się zupełnie inaczej. Nie potrafi nawiązać rozmowy, jest wycofany, wręcz możesz mieć wrażenie, że jest do niego wrogo nastawiony.

Nie potrafi się otworzyć

Z mężczyzną z kompleksem ojca będziesz się zawsze i wszędzie dobrze bawić, ale w pewnym momencie zauważysz, że przy rozmowie o uczuciach on się zamyka. Mężczyzna z kompleksem ojca nie potrafi rozmawiać o emocjach, ponieważ z powodu trudnej relacji z ojcem nie potrafi ich nazywać. Od takiego mężczyzny możesz nigdy nie doczekać się słów „kocham Cię”.

Kłótnia z nim jest niemożliwa

Nigdy nie pokłócisz się z facetem z kompleksem ojca. Jest to nie możliwe, ponieważ taki mężczyzna bardzo szybko schowa się w swojej skorupie, aby uniknąć jakiejkolwiek konfrontacji. Jeśli w związku zrobi się nerwowo to on na pewno pewnego dnia odejdzie, nie zostawiając Ci żadnego wyjaśnienia.