w ,

Romans oczami mężczyzny – czy zawsze jest kolorowo?

Jest wiele stereotypów dotyczących zdradzających mężczyzn, ale nie wszystkie znajdują swoje odzwierciedlenie równie często w rzeczywistości. Dlaczego mężczyzna zdradza? Po co mu romans? Jak postrzega relację z kochanką? Odchodzi do innej, a może wcale nie tego potrzebuje? Zobaczmy, jak wygląda romans oczami mężczyzny i co z niego wynika.

romans oczami mężczyzny
Fot. Pexels.com

Czego mężczyzna szuka w romansie?

Zazwyczaj do zdrady popycha rutyna i atmosfera w stałym związku. Jest nudno, przewidywalnie, dochodzi do konfliktów, w tle zawsze jest stres wynikający z przyziemnych, mało seksownych obowiązków. W końcu mężczyzna może zacząć szukać czegoś poza związkiem.

Relacja z kochanką ma mu przynieść satysfakcję w różnych aspektach. Z jednej strony chodzi w jakimś stopniu o zaspokojenie cielesnych potrzeb oraz idącą za tym ekscytację związaną z nowością. Z drugiej – facet liczy na to, że kochanka spojrzy na niego lepiej niż żona, będzie go doceniać i nakarmi jego ego.

Jak wygląda romans oczami mężczyzny?

Dla mężczyzny romans to ciągłe święto. Z kochanką nie łączy go na ogół nic, co mogłoby popsuć tę relację. Nie ma obowiązków, dzieci, wspólnych finansów, problemów rodzinnych. Każde spotkanie jest upragnioną randką, nie należy do szarej sfery codzienności. Mężczyzna zwykle specjalnie się przygotowuje na te spotkania, a i kochanka nigdy nie przyjmie go zaniedbana.

romans facet
Fot. Pexels.com

W końcu jednak czar musi prysnąć. Albo kochanka zacznie sobie zdawać sprawę z tego, że jest stroną poszkodowaną w tym układzie, bo mężczyzna nie musi dla niej z niczego rezygnować i ma zabezpieczone zaplecze, a ona w razie czego traci wszystko. Albo żona odkrywa zdradę i robi dziką awanturę. W obu przypadkach mężczyzna jest zaskoczony i zaczyna żałować, że w ogóle się w coś takiego wpakował.

Męska natura a skłonność do zdrady

Mężczyźni lubią usprawiedliwiać romanse swoją męską naturą. Wszyscy mężczyźni zdradzają, bo natura tak ich skonstruowała, żeby nawiązywać relacje intymne z wieloma partnerkami. To jednak, przynajmniej w przypadku ludzi, nie przekłada się na sferę uczuć.

Okazuje się bowiem, że mężczyzna szuka nie tylko zaspokojenia cielesnego, ale też czułości, bliskości, miłości i bezpieczeństwa. Nie mogąc uzyskać wszystkiego od jednej kobiety, wikła się w więcej relacji, ale ryzykuje, że ostatecznie zostanie z niczym.