w

Przyjaźń po zdradzie – czy to możliwe?

Szok, niedowierzanie, ale i ogromny smutek oraz poczucie zdrady – to emocje towarzyszące sytuacji, w której przyjaciółka Cię zawiodła. Nie chodzi jednak o kwestie małego kalibru, a o poważną sytuację, w której zdradziła Twoje tajemnice, wdała się w romans z Twoim facetem czy ukryła przed Tobą istotną kwestię, co wpłynęło negatywnie na Twoje życie. Zdrada ze strony przyjaciółki boli tak samo, jak ta w związku. Czy przyjaźń po tym jest jeszcze możliwa?

Dlaczego zdrada przez przyjaciółkę boli tak samo, jak zdrada partnerska?

Przyjaciółka jest jak siostra, a często nawet więcej. Można pokusić się o stwierdzenie, że to połączenie siostry i partnera życiowego. W końcu przyjaciółka tak samo, jak Twój mężczyzna, jest obecna w najważniejszych momentach Twojego życia i uczestniczy w nim w mniej więcej takim samym stopniu.

Dlatego nieczyste zagranie z jej strony boli tak samo, jak odkrycie zdrady partnera. O ile niezamierzone zachowanie jakoś łatwiej wybaczyć, o tyle celowe działanie na Twoją szkodę jest siarczystym policzkiem. Czujesz się zdradzona, bezradna i oszukana.

Czy taką przyjacielską zdradę da się wybaczyć?

Tak i nie – wszystko zależy od konkretnej sytuacji, dotychczasowej relacji między wami, a także tego, czy coś zepsuło się po raz pierwszy, czy tarcia między wami były już wcześniej.

Zawód ze strony najbliższej osoby, jaką jest przyjaciółka, boli tak samo, jak zdrada przez partnera. W grę wchodzą bowiem te same uczucia. Odzyskanie utraconego zaufania jest bardzo trudne i nie w każdym przypadku jest niestety możliwe.