w ,

Podobno, te nawyki posiadają tylko ludzie z wyższą inteligencją.

Nikt nie lubi złych nawyków, jednak naukowcy odkryli, że te posiadają tylko ludzie z wyższym ilorazem inteligencji.

1# Bałaganiarstwo.

Słyszeliśmy już nie raz, że bałaganiarstwo świadczy o lenistwie i niezorganizowaniu. Naukowcy jednak odkryli, że bałaganiarze to są ludzie z wyższym IQ. Bałaganiarstwo świadczy o tym, że robisz kilka rzeczy naraz i świetnie ci to wychodzi lub o tym, że masz swój własny rytm pracy i w bałaganie po prostu lepiej się odnajdujesz.

Twój pokój jest dla innych w ciągłym nieładzie, ale ty doskonale wiesz, gdzie co się znajduje. Bałaganiarze nie są to ludzie szablonowi i przewidywalni, w takich warunkach lepiej funkcjonują.

2# Lubisz sobie pospać.

Nie lubisz rano wstawać, a jeśli już musisz, to jesteś ciągle zmęczony. To dlatego, że twój zegar biologiczny funkcjonuje trochę inaczej, po prostu lepiej pracuje Ci się w nocy. Jednak jeśli się zmusisz do wczesnego wstawania, to twoja praca jest równie wydajna, ponieważ potrafisz zapanować nad tym, co dyktuje ci twój organizm.

3# Dużo przeklinasz.

Przeklinanie jest odbierane jako niegrzeczne oraz utożsamiane z ludźmi o niskiej inteligencji. Jadnak naukowcy przełamali ten stereotyp i odkryli, że ludzie, którzy dużo przeklinają w rzeczywistości mają większy zasób słownictwa, a co za tym idzie, mają wyższe IQ.

Ludzie którzy dużo przeklinają mają również większe zdolności retoryczne oraz umiejętnie rozładowują swoje napięcie emocjonalne. Dlatego nie ma przesłanek utożsamiać przeklinania z niższym ilorazem inteligencji.