w ,

8 ważnych pytań, które musisz zadać partnerowi zanim zdecydujesz się na ślub.

Zanim weźmiesz ślub powinieneś jak najlepiej poznać charakter oraz osobowość swojego partnera a te 8 pytań, które zadasz może okazać się bardzo pomocne.

1# Dlaczego się we mnie zakochałeś? – Najpopularniejsze pytanie, które pary zadają sobie podczas trwania związku, a zwłaszcza w czasie kiedy ten staje się coraz bardziej poważny. Jeśli odpowiedz partnera będzie skupiona wyłącznie na materialnych aspektach związku to lepiej wstrzymać się z decyzją o małżeństwie.

2# Czy umiesz pójść na kompromis? – Bez kompromisów nawet przyjaźń jest niemożliwa. Kompromis jest kluczem do szczęśliwego małżeństwa.

3# Czy jesteś blisko ze swoją rodziną? – Jeśli ktoś nie umie utrzymać dobrych i bliskich relacji z członkami rodziny to jakie relacje będzie miał w swoim małżeństwie? Z drugiej jednak strony, jeśli ktoś jest zbyt związany z resztą rodziny i cały czas żyje problemami innych, może łatwo zaniedbać relację z osobą, która powinna być mu najbliższa.

4# Dlaczego akurat ze mną chcesz spędzić resztę życia? – To pytanie pomoże odczytać oczekiwania twojego partnera względem ciebie i waszego wspólnego życia. Jeżeli okaże się, że wasze oczekiwania odbiegają od siebie macie jeszcze czas wypracować wspólne cele, które sprawią, że obydwoje będziecie szczęśliwi.

5# Czy poradzisz sobie jako rodzic? – To jakim będziesz rodzicem głównie zależy od tego, jakimi rodzicami byli twoi rodzice. Jeżeli miałeś dobre wzorce to na pewno przydadzą się w nowej rodzinie, którą zamierzasz założyć.

6# Czy będziesz dalej tak zaangażowany w związek, jak przed ślubem? – Odpowiedź na to pytanie da jasny obraz tego, że chcesz, aby wasz związek dalej był bliski i pełen zaangażowania nawet wiele lat po ślubie.

7# Czy będziesz rozwijał dalej swoje pasje po ślubie? – Jeżeli wiesz, że twój partner dalej będzie rozwijał swoje pasje, które niekoniecznie pokrywają się z twoimi to możesz być pewny, że twoje zainteresowania spotkają się z uznaniem ze strony twojego partnera i obydwoje macie szanse na rozwój bez ograniczania siebie nawzajem.

8# Czy jeśli umrę to, czy będziesz pielęgnował pamięć po mnie? – Jeśli odpowiedź brzmi „Oczywiście, że będę, kocham cię” to możesz być pewny, że wybrałeś właściwą osobę. Z drugiej jednak strony musicie wiedzieć, że nawet po śmierci, życie toczy się dalej i może zdarzyć się, że zakochamy się drugi raz i wtedy nie należy tkwić w przeszłości i trzeba pójść dalej pielęgnując w sercu to, co było między wami.

Ciężko jest żyć, kiedy wzięło się ślub z niewłaściwą osobą dlatego przeanalizuj te wszystkie pytania, bo one na pewno pomogą podjąć Ci właściwą decyzję.