w

Nowy związek po zdradzie. Jak ponownie zaufać?

Bycie zdradzoną potrafi mocno zachwiać kobiecym poczuciem własnej wartości oraz zburzyć idealną wizję damsko – męskich relacji. W nowy związek zdradzone kobiety wchodzą już zawsze z bagażem bolesnych doświadczeń, często nie potrafiąc zaufać mężczyźnie.

fot. pixabay

Nie warto jednak dopuścić, abyś czyjeś niewłaściwe zachowanie decydowało o osobistym szczęściu. Jak zachować się po zdradzie, aby móc zaufać na nowo?

Przyjmij odpowiednią perspektywę

Nie generalizuj czyjegoś zachowania na resztę społeczeństwa, mówiąc, że wszyscy mężczyźni są tacy sami. Nawet, jeśli w tym samym czasie zdradzona została również twoja znajoma. Choć takich doświadczeń możesz doszukać się u całkiem sporej liczby osób, to wcale nie oznacza, że nikomu nie można już zaufać.

Zamiast narzekać na mężczyzn, przyjmij perspektywę, w której tym razem źle trafiłaś, ale czeka cię jeszcze wiele dobrego.

Daj sobie czas

Pozwól przeżyć sobie wszystkie emocje związane z byciem oszukaną. Może to być smutek, żal lub wszechogarniająca złość. Jeśli targają tobą silne emocje, nie próbuj w tym czasie wchodzić w nowy związek. Najprawdopodobniej będzie on tylko plastrem na obecne bolączki. Daj sobie czas, aby ochłonąć, a twoja przeszłość nie będzie rzutować na zawierane relacje.

Nie obwiniaj siebie

Nie szukaj na siłę powodu, dla którego zostałaś zdradzona. Nie myśl, że jesteś gorsza lub coś robiłaś źle. Takie postępowanie może mocno obniżyć twoją samoocenę, a nie opiera się na żadnych logicznych przesłankach.

To osoba zdradzająca jest winna zaistniałej sytuacji i to w niej tkwi problem, a nie w tobie.