w

5 nawyków, które niszczą Twoje życie!

Często słyszymy hasło „zmień swoje nawyki”. Mało kto jednak podchodzi do niego na poważnie. Niby wiemy, że powinniśmy coś robić inaczej, ale nie mamy na tyle motywacji, aby włożyć trud w zmianę postępowania.

fot.pixabay.com

Niektóre nawyki wyjątkowo obniżają komfort życia, a dotyczą znacznej części społeczeństwa. O czym dokładnie mowa?

Narzekanie

Skłonność do narzekania jest tak powszechna, że bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo dotyczy nas samych. Codziennie narzekamy na pogodę, szefa lub politykę. Z niektórymi osobami nasze rozmowy głównie koncentrują się na codziennych bolączkach. Warto jednak zdać sobie sprawę, że ulegając temu nawykowi jedynie sobie szkodzimy. Wprawiamy siebie w posępny nastrój i zaczynamy zauważać same negatywy, zamiast skupiać się na dobrych stronach.

Porównywanie się do innych

Spoglądanie na swoje życie przez pryzmat otoczenia może nas solidnie przygnębić. Zawsze znajdzie się ktoś, kto wygląda lepiej, zarabia więcej i jest zdolniejszy od nas. Porównywanie się do innych w żaden sposób nam nie sprzyja. Wręcz przeciwnie, wpędza w kompleksy i poczucie żalu. Lepiej zatem skupić się na swoim życiu i nie oglądać się na resztę.

Oczekiwanie na lepsze dni

Czekamy do końca dniówki, do weekendu i do wakacji. Takie postępowanie sprawia, że nie wykorzystujemy swojego czasu tak, jak należy. Wydaje nam się, że dopiero, gdy coś nastanie, będziemy mogli cieszyć się życiem. Prawda jest taka, że należy uczyć się czerpać przyjemność z każdego dnia. Bez oczekiwania na lepsze jutro.

Marnowanie czasu na internetowe rytuały

Najbardziej zdradliwym nawykiem obecnych czasów jest przeglądanie mediów społecznościowych oraz wybranych stron internetowych. Wiele osób zaczyna dzień od przeglądania telefonu i wszelkich nowinek. Niewiele osób ma natomiast świadomość, jak wiele czasu marnuje na te czynności.

Lekceważenie wagi snu

Późne chodzenie spać również może być nawykiem. Nawet, jeśli ktoś wie, że rano musi wcześnie wstać, nie potrafi zrezygnować z wieczornego serialu lub książki. Lekceważenie wagi snu wpływa z kolei na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Zdecydowanie warto zatem zmienić ten nawyk.