w

Niby błahe problemy, a mogą rozbić wasz związek

Zdrada, brak miłości, śmierć – gdy myślimy o poważnych powodach rozpadu związku to mamy na myśli takie właśnie przyczyny.

Tymczasem nawet najlepsze relacje mogą zostać rozbite przez… błahe problemy. Albo inaczej – teoretycznie błahe problemy. Bo skoro te są w stanie zniszczyć związek, to z pewnością warto przyjrzeć im się dokładnie. Najlepiej zawczasu.

problemy w związku
Fot. Pexels.com

„Błahe problemy” w związku – o co chodzi?

Poniżej opisane problemy mogą rozbić nawet najlepszy związek. Oczywiście nie chodzi o to, że raz nieposprzątane skarpetki czy podniesienie głosu zabijają relację (choć czasem dochodzi i do takich sytuacji, jednak wówczas zazwyczaj przyczyna leży głębiej), ale trudnośći te nasilają się i w końcu uderzają z ogromną siłą, którą trudno odeprzeć. O co dokładnie chodzi? Sprawdź teoretycznie błahe problemy, które mogą zabić Twoją miłość.

Obowiązki domowe – często mówi się do osób ze świeżo upieczonych związków, że przekonają się, jak naprawdę wygląda relacja z drugą połówką, gdy z nią zamieszkają. Faktycznie, nie są to słowa rzucone na wiatr. Codzienność, a zwłaszcza natłok domowych obowiązków, mogą bardzo negatywnie wpłynąć nawet na najbardziej zakochanych w sobie ludzi. Porozrzucane skarpetki, bałagan w łazience, niezmywanie naczyń itd. z czasem zaczynają jedną ze stron (albo obydwie) bardzo frustrować. Stąd już niedaleka droga do kłótni i wypowiada w swoją stronę przykrych słów.

Bycie na „nie”

Gdy jedna ze stron ciągle pokazuje negatywne nastawienie, to niestety w końcu drugą połówkę może to bardzo frustrować. Niby na początku związku wiedziała, że jej miłość niekoniecznie wykazuje pozytywną aurę, ale sądziła, że taki jej „urok”.

Jednak codzienność z takim frustratem prawdopodobnie będzie w końcu bardzo męczyć. A wiadomo, że to nie odbije się pozytywnie na relacji. 

Krytykowanie

Kochasz swojego partnera? Nie krytykuj go ciągle. Oczywiście nie chodzi o to, aby być nieszczerym, ale co innego jak powiedzenie ukochanemu, że niekoniecznie zachował się dobrze w stosunku do przyjaciela, a czym innym wieczne narzekanie na jego zarobki czy niskie wykształcenie.

To po prostu nie może dobrze wpłynąć na związek. Wręcz przeciwnie – prędzej czy później zniszczy tę relację.

Sprawdź także: Jak odnaleźć prywatność będąc w związku?