w

Jak odnaleźć prywatność będąc w związku?

Początek znajomości z partnerem to silne zauroczenie, które sprawia, że nie możecie się sobą nacieszyć. Wszystko chcecie robić razem, a gdy na chwilę się rozstajecie to od razu za sobą bardzo tęsknicie i nie możecie doczekać się kolejnego spotkania.

Jednak każdy związek wchodzi, prędzej czy później, na kolejne etapy bardziej dojrzałej miłości. Wtedy zazwyczaj podejmujecie decyzję o wspólnym mieszkaniu lub o ślubie i choć dalej bardzo się kochacie to to początkowe zauroczenie już gdzieś się ulotniło i każdy z Was zaczyna czuć potrzebę posiadania własnej prywatności.

fot. unsplash.com

Jest kilka sposobów jak w zdrowy sposób odnaleźć tą, jakże bardzo potrzebną, własną prywatność.

Stwórz swoją przestrzeń

Każda osoba, która jest w związku potrzebuje mieć tylko swoją przestrzeń, w którą nikt inny nie wkracza. Nie chodzi tutaj wcale o oddzielne pomieszczenie w domu tylko bardziej o takie miejsce, gdzie można pobyć sam na sam ze sobą. Może być to nawet ulubiony fotel w salonie, na którym możesz usiąść i w spokoju poczytać ulubioną książkę lub na słuchawkach posłuchać ulubionej muzyki.

Zachowanie takiej osobistej przestrzeni sprawi, że będziesz bardziej kreatywny i łatwiej się odprężysz.

Zadbaj o czas dla siebie

Pomimo życia w ciągłym biegu musisz znaleźć czas tylko dla siebie. Taki moment w ciągu dnia, kiedy możesz pobyć sam ze sobą. Może być to chociaż samotna, relaksacyjna kąpiel. Taki czas spędzony z samym sobą, bez partnera pozwoli Wam wzrastać i dalej się rozwijać.

Mów o swoich granicach

Szczera i otwarta komunikacja jest podstawą udanego związku. Twój partner zrozumie Twoją potrzebę prywatności, jeśli z nim o tym porozmawiasz. Jeżeli potrafimy powiedzieć partnerowi o swoich granicach to potrafimy tez mówić mu o wszystkich innych ważnych dla nas sprawach.

Podczas rozmowy podkreśl jak bardzo kochasz i szanujesz swojego partnera, żeby nie poczuł się odrzucony. Jeżeli on Cię tak samo kocha i szanuje to na pewno będziesz zrozumiana.