w

Mity na temat ciała, które powielamy

Mitów na temat pewnych zachowań naszego ciała jest cała masa. Wciąż żyjemy w przeświadczeniu, że pewnych rzeczy nam nie wolno, od pewnych rzeczy należy uciec lub po prostu się ich wstydzić. Tymczasem, warto obserwować swój organizm aby zadbać o niego w należyty sposób. Oto kilka mitów, które często pojawiają się w codziennym życiu.

Płacz to oznaka słabości

Najgorszy i najbardziej krzywdzący mit ze wszystkich. Płacz pozwala oczyścić nasze ciało z rożnych, nagromadzonych w nim emocji. W kulturze utarło się jednak utożsamiać łzy z czymś negatywnym. Gdy nie pozwalamy sobie na ukazanie swoich uczuć, zaczynamy mieć ogromne problemy w kontakcie z samymi sobą, a w konsekwencji, nie potrafimy odczuwać żadnych emocji.

Ziewanie to oznaka znudzenia

To kolejny, bardzo często słyszany mit, z którym wiele osób się zgadza. Nie ma w tym przeświadczeniu absolutnie żadnej prawdy. Możemy ziewać w różnych sytuacjach: podczas ważnego wystąpienia, w domu oglądając serial czy nawet widząc inną osobą, która ziewa. Do dziś nie wiadomo jakie są konkretne powody ziewania. Podejrzewa się bardzo wiele potencjalnych motywów. Jednym z najbardziej popularnych jest potrzeba dotlenienia mózgu.

Obijanie się po posiłku jako brak kultury

W tym wypadku jest to całkowicie naturalne zachowanie organizmu, nie mające nic wspólnego z brakiem poszanowania zasad współżycia społecznego. Wiele osób traktuje jednak odbijanie się jako coś bardzo niegrzecznego, a co za tym idzie, kojarzącego się z brakiem wychowania. Warto jednak wiedzieć, że dzięki temu nasze ciało jest zdrowe i nie ma w tym nic nienaturalnego.