w

Ile empatii masz w sobie?

Każdy z nas na pewno słyszał o empatii. Czym tak naprawdę jest empatia i jakie cechy charakteru posiada osoba empatyczna?

Empatia to zdolność odczuwania uczuć innych ludzi. Osoby empatyczne są niezwykle wrażliwe. Jak sprawdzić w takim razie czy należysz to grona tych osób. W tym artykule przedstawiamy, jak zachowuje się osoba, która jest empatyczna.

Potrafi dobrze słuchać

Dzięki wysokiej wrażliwości oraz umiejętności odczuwania emocji innych osoby empatyczne potrafią doskonale słuchać innych. Podczas rozmowy z ludźmi są doskonałymi słuchaczami, ponieważ przez swoją empatię odczuwają te same emocje jak osoba, która opowiada im o tym, co wydarzyło się w ich życiu.

Doświadcza wzlotów i upadków

Przez swoją wrażliwość osoby empatyczne odczuwają swoje emocje silniej niż inni ludzie. Intensywniej odczuwają zarówno dobre emocje, jak i te złe. Oznacza to, że kiedy mają dobry dzień, patrzą na cały świat przez różowe okulary natomiast kiedy mają ten gorszy, to mają tendencję do popadania w melancholię.

Doskonale wie, kiedy ktoś kłamie

Umiejętność odczuwania emocji innego człowieka daję im zdolność do doskonałego odczytywania czy osoba, z którą rozmawiają, mówi prawdę, czy nie. Ta umiejętność jest niezwykle przydatna, ponieważ nie oszukujmy się, ale świat wokół nas pełen jest fałszu i zakłamania.

Jest niezwykle kreatywny

Osoby empatyczne posiadają duszę artystyczną co sprawia, że są o wiele bardziej kreatywni niż inni ludzie. Mają niebywałą zdolność do wyrażania swoich emocji poprzez sztukę, ale swoją kreatywność realizują też w wielu innych dziedzinach.

na podstawie: hackspirit.com